jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۳۶۸   ۲۳ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۳:۰۰

معاون امور بشردوستانه سازمان ملل متحد از وخیم‌تر شدن بحران انسانی و تشدید مناقشه‌های خشونت بار در این کشور فقیر جهان عرب خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، با آنکه سازمان ملل متحد اعلام کرده که نهادهای بشردوستانه در حال ارائه کمک‌ها به حدود ۱۳ میلیون تن از مردم یمن هستند، معاون امور بشردوستانه سازمان ملل متحد می‌گوید که اقتصاد یمن در آستانه فروپاشی قرار دارد و علاوه بر وخیم‌تر شدن بحران انسانی در یمن، مناقشه در این فقیرترین کشور جهان عرب به سوی خشونت بیشتر گرایش دارد.

«رامش راجاسنینگهام» در ادامه افزود که نهادهای بشردوستانه هم اکنون در حال کمک رسانی به حدود ۱۳ میلیون نفر دیگر در سرتاسر یمن هستند که این رقم حدود ۳ میلیون بیش از رقم چند ماه پیش است. بهترین ارزیابی ما این است که این افزایش [کمک‌ها] به طور قابل توجهی خطر فوری خشکسالی را کاهش خواهد داد».

با این حال وی هشدار داد که نهادهای کمک رسانی ذخایر مالی کافی برای تداوم این کمک‌ها در اختیار ندارند و در هفته‌ها و ماه‌های آینده حدود ۴ میلیون نفر از مردم یمن شاهد کاهش کمک‌های غذایی خود خواهند بود، و تا پایان امسال این عدد به ۵ میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

گفتنی است، کشور یمن از سال ۲۰۱۴ درگیر جنگ داخلی میان نیروهای طرفدار «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن و نیروهای انصارالله است. این درگیریها با ورود ائتلاف متجاوز سعودی به این جنگ در مارس ۲۰۱۵ و اعلام حمایت آشکار ریاض از دولت منصور و آغاز عملیات‌های هوایی و زمینی علیه نیروهای انصارالله یمن، ابعاد پیچیده‌تری یافت که به بروز بدترین بحران انسانی یک قرن اخیر در این کشور فقیر انجامید.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها