jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۳۲۵   ۲۲ مهر ۱۴۰۰  |  ۲۱:۱۳

با ورود چهاردهمین محموله واکسن روسی؛

شکستن رکورد واردات روزانه واکسن به کشور

معاون فنی گمرک از شکستن رکورد واردات روزانه واکسن به کشور با ورود چهاردهمین محموله واکسن روسی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهرداد جمال ارونقی گفت: صبح امروز ۶ میلیون دز واکسن وارد کشور شد که با احتساب واردات محموله ۴۰۰ هزار دزی واکسن اسپوتنیک روسی که ساعتی پیش در فرودگاه امام به زمین نشست ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن در یک روز وارد کشور شد.

وی با بیان اینکه محموله ۴۰۰ هزار دزی واکسن روسی، چهاردهمین محموله از سری واکسن‌های اسپوتنیک وارداتی به کشور بود افزود: در ۱۳ محموله گذشته، یک میلیون و ۳۷۰ هزار دز واکسن اسپوتنیک روسی به کشور وارد شده بود که با احتساب محموله امروز، جمع واکسن‌های وارداتی اسپوتنیک روسی به یک میلیون و ۷۷۰ هزار دز رسید.
 
تعداد بازدید : 9


جمال ارونقی گفت: کار ترخیص محموله چهاردهم واکسن اسپوتنیک روسی ساعتی پیش انجام و این محموله به وزارت بهداشت تحویل شد که هم اکنون در حال بارگیری است.

وی افزود: در سه روز آینده نیز محموله‌های واکسن سینوفارم از چین و آسترازنکا از مبدا ایتالیا و آلمان وارد کشور خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها