jamejamonline
کرمان عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۹۰۷   ۲۰ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۰

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت:جنوب کرمان با سطح ۲۵۰۰ هکتار گلخانه، رتبه اول تولید محصولات سبزی و صیفی و رتبه دوم سطح گلخانه های کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش جام جم آنلاین کرمان‌؛سعید برخوری،ضمن بازدید از گلخانه مدرن و مجهز به تکنولوژیهای پیشرفته (هایتک) واقع در شهرستان عنبرابادعنوان کرد:این مجتمع گلخانه ای در سطح ۱۷ هکتار با سرمایه گزاری بخش خصوصی در حال احداث می باشد که در حال حاضر یک هکتار تکمیل و محصول توت فرنگی کشت شده است.

 برخوری،با اشاره به اهمیت توسعه گلخانه ها در منطقه افزود:توسعه کشت گلخانه ها با هدف ارتقاء امنیت غذایی و تولید محصولات راهبردی کشاورزی و همچنین کاهش یا قطع وابستگی بسیاری از محصولات کشاورزی به خارج از کشور و راهکار مناسبی برای مقابله با خشکسالی و استفاده بهینه از منابع آب و خاک می باشد .

وی اضافه کرد:توسعه گلخانه ها در منطقه جنوب استان کرمان به دلیل اقلیم مناسب و مصرف انرژی بسیار پایین ، از روند بسیار خوبی برخوردار  می باشد.

رییس سازمان اظهارداشت:جنوب کرمان با سطح ۲۵۰۰ هکتار گلخانه رتبه اول تولید محصولات سبزی و صیفی و رتبه دوم سطح گلخانه های کشور را به خود اختصاص داده است. 

وی افزود:در سال جاری برنامه‌ریزی برای احداث ۲۸۰ هکتار گلخانه در منطقه صورت گرفته و برای این منظور تسهیلات بانکی نیز در نظر گرفته شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس کرمان - یادداشت

بیشتر
شالوده زندگی با اعتیاد پدر از هم پاشید

شالوده زندگی با اعتیاد پدر از هم پاشید

دختر 16 ساله که با ناامیدی بسیار به واحد مشاوره کلانتری متوسل شده و دیگر تمایل نداشت نزد خانواده خود برگردد،دلیل حال و روز نامساعدش را اعتیاد پدر و جدایی زود هنگام او از مادرش عنوان کرد.

نیازمندی ها