نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان گفت: اگر در فضای مجازی نسبت به عملکرد شورای شهر و شهرداری زاهدان نقدی منصفانه یا غیر منصفانه صورت گرفته باید پاسخگو باشیم تا هیچ گونه شائبه ای در کار وجود نداشته باشد.
کد خبر: ۱۳۴۱۸۹۳

به گزارش جام جم آنلاین؛ آیت‌الله مصطفی محامی نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار جدید زاهدان گفت: کار شما عرصه خدمت به مردم و توفیق الهی است که نصیبتان شده و باید قدر آن را بدانید.

 

امام جمعه زاهدان کار شورای شهر را مسئولیت آفرین دانست و عنوان کرد: حرف ها و برنامه های بیان شده توسط اعضای شورای شهر خوب است اما عملیاتی کردن آن نیازمند تلاش ویژه می باشد و باید آن این حرف‌ها را به صورت مکتوب در آورده و هرچند وقت یکبار ارزیابی عملکرد داشته باشید آن هم قبل از اینکه دیگران شما را ارزیابی کنند.

 

آیت‌الله محامی بیان داشت: رفع خلا های موجود نیازمند همت بلند، حرکت جهادی و تفکر بسیجی است زیرا چنین چیزی در دوران دفاع مقدس نتیجه بخش بود و تفکر کوتاه کار به جایی نخواهد برد.

 

وی با اشاره به نامه امام علی(ع) به مالک اشتر ادامه داد: امام علی(ع) در این نامه خطاب به مالک اشتر بیان فرموده است: همان گونه که در شرایط حال حاضر مسئولین گذشته را ارزیابی و در مورد آنها حرف می زنند فردا نیز در مورد تو سخن خواهند گفت و باید از خود نام نیکی به جای بگذارید.

 

 رئیس شورای فرهنگ عمومی استان آسیب های موجود در شهر زاهدان را نشأت گرفته از عملکرد ضعیف در دوره‌های گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: باید ضعف ها و آسیب های گذشته را احصا و تلاش خود را به کار گیرید تا در دوره جدید  دچار این آسیب‌ها نشده و همچون دوره گذشته مورد ارزیابی منفی مردم قرار نگیرید.

 

 وی گفت: در گذشته و در جلسات مختلف با شهردار سابق زاهدان به بیان مطالبات و گلایه های مردم پرداختیم اما ارائه پاسخ ها از جانب شهردار اقناع عمومی را حاصل نکرد.

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان خواستار ترمیم ذهنیت ها نسبت به اعضای شورای شهر و شهرداری زاهدان شد و خاطر نشان کرد: ما قضاوتی نداریم اما حرف و حدیث های زیادی وجود دارد و بیان می شود که اعضای شورای شهر زاهدان تحت نفوذ گروه خاصی قرار دارند به همین دلیل نمی‌توانند به اختیار تصمیم گیری کنند و مراقب باشید چنین برچسبی به شما زده نشود و از موضع تهمت پرهیز کنید.

 

 امام جمعه زاهدان خواستار عدالت، نگاه یکسان و استفاده بهینه از امکانات در اختیار شد و گفت: عدالت و نگاه یکسان از مطالبات همیشگی مردم بوده و معتقد هستند که عدالت در عرصه های مختلف رعایت نشده است.

 

وی ادامه داد: در خصوص استفاده بهینه از امکانات حرف و حدیث های زیادی وجود دارد و ارائه آمار مطلوب باید در چهره شهر و خیابان ها خود را نشان دهد که چنینی چیزی مشاهده نمی شود و حال یا آمار درآمدها نادرست است و یا اینکه بودجه به درستی استفاده نشده و خروجی مناسب نداشته است.

 

 آیت‌الله محامی خواستار صداقت و شفافیت برای مردم و بیان گزارش از پیشرفت ها و تنگناها برای آنها شد و گفت: چنین کاری عامل دلگرمی مردم خواهد بود زیرا مردم با تغییرات انجام شده به دنبال تحول هستند و باید تمام تلاش خود را در این جهت به کار گیرید.

 

وی گفت: ناهماهنگی دستگاه های خدمات دهنده در شهر زاهدان نیازمند چاره‌اندیشی است و باید دید مدیریت شهر به عهده کدام ارگان است و بنا بر اقتضائات و طبق قانون عمل و با قانون شکنی ها برخورد شود زیرا در غیر این صورت دود آن در چشم مردم خواهد رفت.

 

امام جمعه زاهدان توانمندسازی پرسنل شهرداری را مهم عنوان کرد و افزود: ورود احتمالی و جذب غیرقانونی تعداد زیادی از پرسنل شهرداری آن هم بر اساس روابط باید به طور کامل بررسی و در صورت قانون شکنی بنا بر قانون تصمیمی اتخاذ گردد که تنش ایجاد نشود.

 

 وی گفت: باید برای افزایش درآمد های شهرداری  برنامه ریزی و حتی در صورت نیاز از اهرم قانون استفاده شود و در گام بعد به دنبال استفاده بهینه از این ظرفیت ها باشیم.

 

امام جمعه زاهدان بیان داشت: با توجه به‌ تنوع قومی و مذهبی در سطح شهر زاهدان باید به دنبال احقاق حقوق مردم بوده و معیار و قانونی برای تقسیم سرانه امکانات در سطح شهر وجود داشته باشد که در غیر این صورت شائبه ایجاد خواهد شد.

 

 وی گفت: حاشیه شهر قصه پر غصه و دامنه داری است که ضعف دستگاه‌ها در طول زمان سبب شکل‌گیری آن شده زیرا مردم در روستاها متحمل سختی های زیاد شده اند که زندگی در حاشیه شهر را ترجیح می دهند و برای جلوگیری از حاشیه نشینی باید به دنبال اشتغال آفرینی و سرمایه گذاری در روستاها باشیم و با زمین خواری به شدت برخورد شود.

 

آیت‌الله محامی خواستار اطلاع‌رسانی مقررات و خدمات انجام شده توسط شهرداری زاهدان شد و خاطر نشان کرد: فضای مجازی هم فرصت و هم تهدید است و اگر در این فضا نسبت به عملکرد شورای شهر و شهرداری زاهدان نقدی منصفانه یا غیر منصفانه صورت گرفته باید پاسخگو باشیم تا هیچ گونه شائبه ای در کار وجود نداشته باشد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بیان داشت: اگرچه همکاری شهرداری زاهدان در حوزه‌های فرهنگی با دفتر نماینده ولی فقیه مناسب بوده اما مجموعه های فرهنگی شهر از عدم همکاری شهرداری زاهدان گلایه‌مند بودند که باید در این جهت تلاش و همت بیشتری صورت گیرد.

 

همچنین در ابتدای این دیدار حسن سپاهی رئیس شورای شهر و محمد امیر براهویی شهردار زاهدان به بیان گزارشی از برنامه ها و اهداف تعیین شده در جهت رشد و توسعه شهر زاهدان پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها