jamejamonline
کرمانشاه عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۷۵۶   ۱۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۳

طبق آمار اعلام شده از سوی فرمانده انتظامی استان تقریبا ۹۳ درصد جرائم استان مربوط به “سرقت” است و همین امر نشان می دهد چقدر از زمان و توان نیروهای پلیس آگاهی صرف کشف این جرم می شود.

به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۹۳ درصد جرائم استان مربوط به سرقت است، گفت: عمده این سرقت ها توسط معتادان متجاهر صورت می گیرد.

نظری گفت: تنها در شش ماهه ابتدای امسال ۱۷ هزار و ۹۵۱ سارق در سطح استان دستگیر کرده ایم که نشان از حجم بالای ماموریت های ما در این زمینه دارد.

وی در خصوص چرایی آمار بالای سرقت در استان گفت: این موضوع دلایل مختلفی دارد که هرکدام باید بررسی شده و رفع شوند تا آمار سرقت در استان کاهش یابد.

نظری با بیان اینکه عمده موارد سرقت در استان مربوط به سرقت های “خرد” است، گفت: این سرقت های خرد عمدتا توسط معتادان متجاهر انجام می شود و چنانچه این معتادان از سطح جامعه جمع آوری شوند، قطعا آمار سرقت های استان به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت.

رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه تصریح کرد: متاسفانه شرایط نگهداری برای تمام این معتادان وجود ندارد و این افراد مدتی پس از دستگیری و نگهداری در مراکز ماده ۱۶ دوباره به چرخه اعتیاد برگشته و برای تامین هزینه خرید مواد ناچار به سرقت هستند.

وی از شناسایی ۵۰۰ سارق حرفه ای هم در سطح استان خبر داد و افزود: این افراد در دفعات مکرر به جرم سرقت دستگیر می شوند، اما بنا به دلایلی از جمله خلاهای قانونی مجددا آزاد شده و به چرخه سرقت برمی گردند، بنابراین با تداوم این روند باز هم نمی توان امیدی به کاهش محسوس آمار سرقت در استان داشتسرهنگ پرویز نظری به مناسبت هفته نیروی انتظامی، از سرقت به عنوان شایعترین جرم در استان یاد کرد و افزود: متاسفانه آمار سرقت به نسبت سایر جرائم در استان بالاست و همین امر موجب شده عمده توان و وقت پلیس آگاهی هم صرف کشف این جرم شود.
نظری گفت: تا زمانی که این چرخه معیوب اصلاح نشده و فکری جدی به حال معتادان متجاهر نشود، نمی توان امید داشت که آمار سرقت در استان کاهش محسوسی داشته باشد.

وی از شناسایی ۵۰۰ سارق حرفه ای هم در سطح استان خبر داد و افزود: این افراد در دفعات مکرر به جرم سرقت دستگیر می شوند، اما بنا به دلایلی از جمله خلاهای قانونی مجددا آزاد شده و به چرخه سرقت برمی گردند، بنابراین با تداوم این روند باز هم نمی توان امیدی به کاهش محسوس آمار سرقت در استان داشت.

نظری اظهار کرد: از طرفی وجود برخی معضلات از جمله آمار بالای بیکاری، شرایط اقتصادی نامناسب و … هم در بالا بودن میزان موارد سرقت در استان بی تاثیر نیست.

رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه در خصوص راهکارهای کنترل سرقت در استان گفت: در وهله اول تمام ادارات و ارگانها دیگر باید در این زمینه پای کار آمده و در کنار پلیس باشند.

وی افزود: در گام بعدی جمع آوری معتادان متجاهر باید در اولویت قرار گرفته و با همکاری دستگاه های مختلف مرکزی برای نگهداری و درمان آنها تعبیه شود.
نظری برخورد بازدارنده دستگاه قضا با سارقان را اولویت بعدی در این زمینه عنوان کرد و افزود: از طرفی بهبود اوضاع اقتصادی و رفع معضل بیکاری هم می تواند تا حد مناسبی موجب کاهش آمار سرقت در سطح جامعه شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس کرمانشاه - یادداشت

بیشتر
بدون اغماض؛ کوتاهی برخی مدیران استانی را در خصوص امنیت سرمایه گذاری تشریح کنیم

بدون اغماض؛ کوتاهی برخی مدیران استانی را در خصوص امنیت سرمایه گذاری تشریح کنیم

طی چند روز گذشته گزارشی از تحلیل امنیت سرمایه گذاری توسط اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه مطرح و اعلام شد که استان کرمانشاه جایگاه دهم بین ۳۱ استان کشور را در خصوص میزان امنیت سرمایه گذاری دارد.

اختلال اضطراب فراگیر چیست؟

اختلال اضطراب فراگیر چیست؟

همه ی ما برخی از مواقع نگران می شویم. نگران موضوعاتی که شاید اتفاق بیفتند. ولی کسانی که اختلال اضطراب فراگیر دارند علایم این اختلال در زندگی طبیعی آن ها تداخل ایجاد می کند.

نیازمندی ها