jamejamonline
لرستان عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۵۳۴   ۱۸ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۵

هادی زینی وند، کرم نعمتی اعضای شورای شهر خرم آباد از سطح منطقه سه بازدید و خواستار رفع مشکلات و توسعه فضای سبز و ساماندهی زمین های بایر شدند.

به گزارش جام جم آنلاین لرستان: هادی زینی وند اظهار کرد: با استفاده از گسترش و ارتقا سرانه فضای سبز می توان از توسعه بی قواره شهر جلوگیری کرد. کمبود فضای سبز یکی از مشکلات اساسی شهر خرم آباد و به ویژه منطقه سه است.
 
وی افزود: همین پایین بودن سطح کاربری فضای سبز و پراکندگی نامناسب آن، مشکلاتی را به وجود آورده است.
 
زینی وند بیان کرد: نقش و جایگاه فضای سبز در ارتقای کیفی محیط شهری بر همگان آشکار است زیرا پارک‌ها و فضاهای سبز برای شهر به منزله ریه برای انسان است.
 
وی ادامه داد: از طرفی مکان‌یابی و احداث کاربری‌های شهری همچون پارک و فضای سبز از نیازهای اساسی است که در راستای رفاه و آسایش شهروندان و حل مشکلات مناطق باید انجام شود.
 
این عضو شورای شهر خرم آباد عنوان کرد: فضای سبز شهری و پارک‌های موجود در شهر ارزش تفریحی دارند و محل مناسبی برای سپری کردن اوقات فراغت مردم به شمار می‌آیند.
وی گفت: این فضاها در موارد بسیاری از توسعه بی قواره و نسنجیده شهرها جلوگیری می کنند و لازم است تا در منطقه سه شهر خرم آباد این مهم نیز در اولویت کاری قرار بگیرد.
 
کرم نعمتی، دیگر عضو شورای شهر خرم آباد بیان کرد: ساماندهی زمینهای بایر در منطقه سه باید متناسب با پتانسیل ها و در نظر گرفتن شرایط منطقه صورت بگیرد.
 
وی اظهار کرد: وجود زمینهای رها شده در سطح شهر خرم آباد یکی از بزرگترین معضلات به شمار میرود.
 
نعمتی  گفت: زمین های بایر به لحاظ اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی اثرات سویی بر شهر و شهروندان میگذارد و بعضاً امنیت محدودهی شهری را به خطر میاندازد.
 
نعمتی افزود: وجود زمین های بایر در سطح منطقه سه نسبت به سایر مناطق بیشتر است.
 
این عضو شورای شهر خرم آباد بیان کرد: لازم است تا شهردار منطقه سه شهر خرم آباد، با توجه به پتانسیلهایی که چنین زمینهایی دارند، بادر نظرگرفتن شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … ساماندهی های لازم را انجام دهد.
 
فاطمه حافظی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس لرستان - یادداشت

بیشتر
نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

حمل‌ونقل بخش مهمی از فعالیت‌ها در بخش گردشگری است که علاوه بر جابه‌جایی گردشگران از مبدأ به مقصد، خود نیز می‌تواند یک جاذبه گردشگری باشد. راه آهن یکی از اقتصادی‌ترین وسایل حمل و نقل محسوب می‌شود.

نیازمندی ها