jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۴۱۵۲۵   ۱۸ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۱

وضعیت تماشاگران دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی باعث خوشحالی کُره‌ای‌ها شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر ، تیم ملی فوتبال ایران در حالی روز سه شنبه در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ملی کره جنوبی است که هنوز مشخص نیست آیا تماشاگری برای این مسابقه در ورزشگاه حضور خواهد داشت یا خیر.

این مسابقه در چارچوب مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ برگزار می‌شود و حتی در صورت موافقت فیفا، حداکثر ۷ تا ۱۰ هزار تماشاگر اجازه حضور در ورزشگاه را خواهند داشت.

حضور پرشمار تماشاگران در ورزشگاه آزادی در مسابقه با کره جنوبی، همواره دغدغه این حریف دیرینه تیم ملی کشورمان بوده است؛ به طوری که رسانه‌های کره جنوبی معتقدند انبوه تماشاگران در استادیوم آزادی یکی از دلایل عدم پیروزی این تیم در تاریخ تقابل با ایران در تهران است.

برگزاری بازی بدون تماشاگر یا حداکثر ۷ تا ۱۰ هزار تماشاگر در دیدار حساس روز سه شنبه بدون شک موضوعی نیست که کُره‌ای‌ها خوشحالی خود را از آن پنهان کنند.

سایت «star» کره جنوبی این موضوع را در تیتر گزارش خود ذکر کرده و نوشته است که فاجعه بزرگ کره جنوبی با حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر در جهنم ایران به پایان رسید و ایران از AFC درخواست حضور ۷ هزار تماشاگر را کرده است.

در بخش ابتدایی این گزارش آمده است: «بهترین نعمت. بعید است کره جنوبی در جهنم ورزشگاه آزادی با ۱۰۰ هزار تماشاگر روبرو شود. ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کرد اجازه ورود ۷ هزار تماشاگر را بدهد. تیم ملی کره (رتبه ۳۶ فیفا) در گروه A مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۲:۳۰ (به وقت کره) روز سه شنبه با تیم ملی ایران (رتبه ۲۲ فیفا) در آزادی بازی می‌کند. این مسابقه مهمی است. کره بعد از ایران با ۷ امتیاز در رده دوم جدول است. در صورت پیروزی در این مسابقه، می‌توانیم به صدر جدول صعود کنیم.»

در ادامه این مطلب به آمار رویارویی‌های ایران و کره جنوبی اشاره شده است: «ایران مانند ژاپن رقیب ابدی فوتبال کره است. کره جنوبی با ۹ برد، ۹ تساوی و ۱۳ باخت از ایران پایین‌تر است. به طور خاص، کره جنوبی در ایران هرگز پیروز نشده است و صاحب دو تساوی و پنج باخت شده است. ورزشگاه آزادی برای تیم میهمان جهنم و گورستان نامیده می‌شود. این ورزشگاه با ظرفیت ۷۸ هزار نفر، می‌تواند تا ۱۰۰ هزار تماشاگر را در خود جای بدهد. در گذشته به خصوص زمانی که ورود زنان به ورزشگاه ممنوع بود، فریادهای ۱۰۰ هزار مرد برای تحت فشار قرار دادن تیم‌های حریف کافی بود. اما این بار قضیه فرق می‌کند. با توجه به نگرانی برای شیوع ویروس کرونا، احتمالاً تعداد کمی تماشاگر در ورزشگاه حضور دارند.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها