همزمان با گرامیداشت اولین روحانی شهید دفاع مقدس

برگزاری یادواره ۲۲۰ شهید منطقه چهاردانگه ساری

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از غرق شدن 77 نفر از هموطنان طی تابستان امسال در سواحل استان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۴۱۰۷۶

به گزارش جام جم آنلاین مازندران ، علی عباسی با اشاره به اینکه تعداد 69 نفر از غرق شدگان مرد و ما بقی زن هستند ، افزود : 69 درصد از غرق شدگان غیر بومی هستند.

 

وی افزود: در اين مدت شهرستان‌هاي محمودآباد با 20، بابلسر، نوشهر و چالوس هر کدام با 11 مورد بيشترين و شهرستان بهشهر با یک فوتی مرگ ناشي از غرق شدگي را داشتند.

 

عباسی گفت: بر اساس آمارها بیشترین ماهی که در آن غرق شدگی اتفاق افتاد به ترتیب مربوط به تیر ماه با 32 ، خرداد با 18، شهریور با 15 و خرداد با 12 مورد به ثبت رسید. بیشتر غرقی ها دارای سن 21تا 30 سال هستند.

 

وی بیان کرد: بررسی‌ها نشان می دهد بیشتر غرق شدگان در سنین 21 تا 30 سال با 24 مورد و کمتربن آنها بالای 61 سال با 3 مورد غرقی گزارش شده است.

 

عباسی در خصوص افزایش آمار غرق شدگان گفت: با توجه به اینکه بیشتر غرق‌شدگان از قشر جوان، غیربومی و مسافر هستند و بیشتر اين افراد با وجود توصيه ها و هشدارهاي مكرر، محدوده هاي ايمن سازي نشده و خارج از طرح را براي شنا انتخاب كرده بودند ،به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درباره نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسئولان استانی به تنهایی چاره ساز نیست.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها