jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۶۲۰   ۱۱ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۵

تزریق واکسن باعث ایمنی در مقابل ابتلا به کرونا نمی شود ولی احتمال مرگ را در اثر ابتلا راکم می كند ولی از بین نمى برد.

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر فریبا شیروانى، متخصص عفونى و عضو هیات علمى دانشگاه علوم پزشکى تهران با بیان این مطلب توضیح داد: در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی احتمال ابتلا پس از تزریق واکسن کرونا زیاد می‌شود و این امر به ورود تعداد زیاد ویروس بستگی دارد و اگر تعداد ویروس ورودی زیاد باشد شدت ابتلا بیشتر می‌شود.

وى تاکید کرد: گذشت زمان بعد از واکسیناسیون، حساسیت فرد را نسبت به ابتلا به کووید زیاد می‌کند.
نکته مهم این است که کلیه افراد بعد از واکسیناسیون باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را کاملا رعایت کنند و به هیچ وجه خیالشان نباید راحت شود. بعد از تزریق دوز اول واکسن، ایمنی کامل ایجاد نمیشود و بعد از هر واکسن نیاز به سه تا چهار هفته زمان وجود دارد تا ایمنی ایجاد شود.
 
پونه شیرازى ، جام جم
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها