دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان گفت: دستگاه قضا با تمام توان از مدیران خالص و سالم صیانت کرده و در مقابل نیز با جدیت تمام با افراد متخلف و سودجو برخورد قاطع قضایی دارد.
کد خبر: ۱۳۴۰۵۹۰

به گزارش جام جم آنلاین؛ مهدی شمس آبادی در دیدار شهردار و اعضای شورای شهر زاهدان که در محل دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان انجام شد اظهار داشت: دادستانی از افرادی که در راه خدمت به مردم گام برمیدارند حمایت و صیانت می کند اما در مقابل اگر مسئولانی در هر پست و مقامی مرتکب تخلف و جرم شوند بدون مماشات و برابر ضوابط قانونی با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از دغدغه های امروز جامعه ولنگاری فضای مجازی است که مورد نقد مقام معظم رهبری نیز می باشد که در این خصوص نیز تدابیری برای سیستان وبلوچستان اندیشیده شده تا فضای متشنج مجازی به محیطی امن و سالم برای خانواده ها و جوانان باشد و مدیران نیز از این طریق عملکرد کاری خود را شفاف و دقیق با مردم درمیان بگذارند و این کار باید به گونه ای باشد که شهروندان اقناع شده و مدیران نیز تحت نظارت مردمی و مومنانه جامعه قرار بگیرند.

دادستان زاهدان گفت: توصیه می شود که شهرداری و شورای شهر در کنار یکدیگر و برای خدمت خالصانه و بی منت به مردم حرکت کنند و این را هم اعلام می کنیم که ضمن حمایت از مدیران صادق و سالم و خدوم، هیچ تعارفی در برخورد با مدیران متخلف نخواهیم داشت که هدف نهایی نیز رسیدن به شهری شاداب و توسعه یافته و رضایت بخش و سرشار از اعتماد برای مردم است.

مهدی شمس آبادی تصریح کرد: افرادی با نشر برخی مطالب خلاف شرع و عرف در فضای مجازی، بنیان خانواده ها و ورود به حریم شخصی اشخاص را هدف قرار داده و دست به تشویش اذهان عمومی می زنند که در این راستا به منظور جلوگیری از هتک حیثیت افراد ورود جدی می کنیم و اجازه جولان به سودجویان فضای مجازی را نخواهیم داد.

انعكاس ديدگاهاي دادستاني بدون اخذ تائیدیه صحیح نیست

دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان وبلوچستان نیز در این رابطه گفت: دیدار صورت گرفته روز گذشته به درخواست چندین باره شهردار و اعضای شورای شهر زاهدان با هدف ارائه گزارش عملکرد و بیان اقدامات آتی و دریافت رهنمودها بود که رويّه دادستانی نیز پذيرش و ديدار مشفقانه با عموم مردم در روزهاي سه شنبه و مديران ارشد دستگاه هاي دولتي وغير دولتي است.

ابوالفضل احمدزاده افزود: اساساً انعكاس ديدگاهاي دادستاني مركز استان بدون گرفتن تاييديّه از دادسرا محل اشكال است و ضرورت لحاظ کردن امانتداري، شرط اولیه اطلاع رساني محسوب می شود.

وی تاکید کرد: بيان حمايت صريح دادستان مركز استان از مديران و صاحب منصباني كه در مدار قانون حركت مي كنند كاملاً دقيق و منطقي است ولي لازمه حمايت، همان سير مسير قانون وشرع است و شامل مدیران متخلف و کسانی که حقوق عامه را تضییع می کنند نخواهد شد و اتفاقاً برخورد قاطع با این افراد که به اعتماد عمومی ضربه می زنند جزو اولویت های اصلی دادستانی به ویژه طی دو سال گذشته بوده و خواهد بود و به صراحت اعلام می شود که اساساً مماشات و مسامحه در این زمینه هرگز وجود ندارد.

دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز استان ادامه داد: در خصوص موارد اتفاق افتاده در فضای مجازی و کانال و گروه های فاقد هویت نیز از سوی ضابطان دادگستری رصد و پایش لازم صورت گرفته و برابر قانون با کسانی که حیثیت افراد را خدشه دار کرده اند برخورد می شود.

وی تاکید کرد: گفتگوی بدون واسطه با مردم، بهبود اوضاع رفاهی و سرانه فضای سبز و مبلمان شهری، تلاش در راستای ساختن شهری زیبا و شاداب و به دور از ناپاکی ها جزو کلید واژه های اصلی دادستان در این دیدار بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها