jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۵۵۷   ۱۰ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۹:۵۶

رییس پلیس پیشگیری پایتخت خبر داد

پایان سرقت‌ های خشن از زنان در غرب تهران

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری عامل سرقت خشن طلا و جواهرات از زنان در غرب تهران خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در حاشیه دستگیری این افراد گفت:‌ اواخر شهریورماه امسال بود که زنی با مراجعه به کلانتری شهرزیبا اعلام کرد که در حال تردد در خیابان بوده که ناگهان یک دستگاه سواری پژو ۲۰۶ در کنارش توقف کرده و دو سرنشین آن پس از پیاده شدن از خودرو با تهدید گاز اشک آور اقدام به تهدید این زن کرده و با سرقت النگوی این زن، از محل متواری شده‌اند.

وی با بیان اینکه چندین شکایت مشابه در همین مناطق نیز به پلیس واصل شد، گفت:‌ از زمان ثبت نخستین شکایت رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت و آنان در نخستین گام از تحقیقات خود متوجه شدند که پلاک نصب شده روی خودروی سواری پژو ۲۰۶ سرقتی است. با کسب این اطلاعات و با توجه به ثبت گزارش‌های مشابه، گشت زنی های هدفمند برای شناسایی و دستگیری سارقان در آن محدوده آغاز شد و سرانجام مأموران گشت کلانتری موفق شدند تا خودروی سارقان را مورد شناسایی قرار دهند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: با شناسایی خودروی سارقان، طرح مهار به اجرا درآمده و در حالی که راننده و سرنشین سواری پژو در محاصره ماموران قرار داشتند، سعی در فرار کرده و بدون توجه به فرمان ایست پلیس در حال رانندگی با سرعتی سرسام آور بودند. در همین راستا نیز عملیات تعقیب و گریز آغاز شده و پس از حدود ۳۰ دقیقه تعقیب و گریز، مأموران اقدام به شلیک چندین تیر هوایی کردند. در ادامه نیز با توجه به ادامه فرار مجرمان، ماموران با رعایت قانون به کار گیری سلاح اقدام به شلیک تیر به لاستیک خودرو کردند و با توقف خودرو، یکی از متهمان را دستگیر کرده و به مقر پلیس انتقال دادند.

موقوفه‌ای با بیان اینکه دو سارق دیگر متواری شدند، گفت:‌ با انتقال متهم به مقر انتظامی وی به جرم خود اقرار کرد. همچنین تا کنون ۱۱ نفر از زنان مالباخته نیز به کلانتری مراجعه و شکایت خود از این افراد را ثبت کردند.

به گفته وی، تحقیقات برای دستگیری دو همدست دیگر سارق دستگیر شده و نیز مالخر طلا و جواهرات مسروقه در حال انجام است و متهم دستگیر شده نیز برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها