jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۹۳۱   ۰۶ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۷:۱۷

سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران در مناطق شمالی و مرکزی کشور، افزایش ارتفاع موج تا ۴ متر در دریای عمان و تا ۲.۵ متر در دریای خزر هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌ رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: بارش شدید باران و وزش باد شدید موقتی فردا (۷ مهرماه) برای شمال گیلان و پنج‌شنبه و جمعه (۸ و ۹ مهرماه) برای مناطق شمالی و مرکزی و گیلان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، سیلاب و طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از توقف، تردد و چرای دام در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد در جاده‌ها، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، استحکام بخشی به سازه‌های موقتی و ضعیف همچون گلخانه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و غیره توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌ رنگ دیگری آورده است: از عصر جمعه (۹ مهرماه) تا اواخر وقت یک‌شنبه (۱۱ مهرماه) افزایش ارتفاع موج به ۳ تا ۴ متر، وزش باد شدید یعنی افزایش سرعت باد تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت و سرعت باد لحظه‌ای بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، بارش شدید باران، وقوع رگبار و رعد و برق برای دریای عمان و نواحی دور از ساحل سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

محدودیت تردد دریایی به سمت سواحل پاکستان و هندوستان، آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی و غرق شدن شناگران از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی است بنابراین نسبت به ممانعت از ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایقهای صیادی و تفریحی، در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی و ممانعت از شنا توصیه می‌شود.

در ادامه این هشدار هواشناسی آمده است: از بعدازظهر پنج‌شنبه (۸ مهرماه) تا بعدازظهر جمعه ( ۹ مهرماه) وزش باد شدید، افزایش ارتفاع موج بین ۲ تا ۲.۵ متر و بارش باران شدید برای غرب دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان قابل پیش‌بینی است.

در این شرایط جوی غرق شدن شناگران، آسیب رسیدن به قفس‌ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به ممانعت از شنا، ممانعت از ترددهای دریایی غیر ضروری به‌ویژه از تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی، در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از اوایل وقت چهارشنبه (۷ مهرماه) تا اواخر وقت شنبه (۱۰ مهرماه) وزش باد شدید، افزایش ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۵ متر در سواحل و ۲ تا ۲.۵ متر در فراساحل و بارش باران شدید در مناطق غربی و مرکزی دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان و مازندران پیش‌بینی می‌شود.

غرق شدن شناگران، احتمال آسیب رسیدن به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال وارد شدن خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی است. ممانعت از شنا و ترددهای دریایی غیر ضروری به‌ویژه از تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی، در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی از توصیه‌های ارایه شده است.

در ادامه این هشدار آمده است: از شنبه تا یکشنبه (۱۰ تا ۱۱ مهرماه) افزایش ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۵ متر در مناطق غربی دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل شرق هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی غرق شدن شناگران، آسیب رسیدن به قفس‌ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی خلیج فارس دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به ممانعت از شنا و ترددهای دریایی غیر ضروری بویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها