jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۳۹۸۸۱   ۰۶ مهر ۱۴۰۰  |  ۲۱:۳۰

چه چیزی باعث می‌شود یک پیکاپ آفرود جذاب و کاردرست تولید شود؟ برای شورولت، شرکت در مسابقات راه‌حل اصلی بوده و این شرکت نسخه پیش‌تولیدی سیلورادو ZR2 2022 را روانه مسابقات کرده تا نسخه نهایی این خودرو کاملاً قدرتمند ظاهر شود.

به گزارش جام جم آنلاین، شورولت می‌گوید پروتوتایپ سیلورادو ZR2 به‌صورت موفقیت‌آمیز در ۱۰ مسابقه آفرود سخت و خشن شرکت داشته که از جمله این مسابقات می‌توان به مسیر وگاس به رینو در صحرا اشاره کرد.

این روند توسعه منحصربه‌فرد دقیقاً همان چیزی است که باعث می‌شود موتور اسپورت گزینه‌ای جذاب برای مشتریان باشد.

موتور اسپورت در ابتدا به عنوان راهی برای فروش خودروها مطرح بود و خودروسازان با این حربه نشان می‌دادند که چه خودروی خوبی تولید کرده‌اند.

این موضوع به ویژه درباره مسابقات ۲۴ ساعته لمانز صدق می‌کند که برای نمایش قابلیت‌های اطمینان یک خودرو طراحی شده است.

برخی موارد نیز وجود دارند که تأثیر مستقیم مسابقات روی خودروهای تولیدی را نشان می‌دهند اما اکثر خودروها و پیکاپ های مسابقه‌ای امروزی ویژگی‌های خاص خود را دارند.

به‌جز برخی خودروهای خاصی که برای هماهنگی با قوانین مسابقات تولید می‌شوند، ارتباط زیادی بین خودروهای جاده‌ای و مسابقه‌ای وجود ندارد.

به همین دلیل است که سیلورادو ZR2 2022 خودروی هیجان‌انگیزی محسوب می‌شود. سازنده این پیکاپ سرسخت می‌گوید: فلسفه موتور اسپورت ما فروش آنچه که با آن مسابقه می‌دهید و مسابقه دادن با آنچه می‌فروشید است. رقابت در مسابقات آفرود باعث می‌شود پیکاپ ها و قطعات پرفورمنس محصولاتمان سطح بالایی از استرس را تحمل کنند، چیزی که اکثر پیکاپ ها هرگز در معرض آن قرار نمی‌گیرند. این روند توسعه سخت و طاقت‌فرسا باعث شده سیلورادو ZR2 خودرویی خشن‌تر و تواناتر باشد و مشتریان نیز می‌توانند این موضوع را حس کنند.

شورولت می‌گوید: ارتباط زیادی بین پیکاپ تولیدی و نسخه مسابقه‌ای وجود دارد زیرا اکثر قطعات شاسی و قوای محرکه از جمله فریم نردبانی، پیشرانه ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری ۴۲۰ اسبی، گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک، جعبه انتقال، دیفرانسیل‌های جلو و عقب و… به‌صورت مشترک در دو خودرو بکار رفته‌اند.

به این ترتیب شما با انتخاب شورولت سیلورادو ZR2 تنها یک پیکاپ ساده نخریده‌اید بلکه خودرویی را انتخاب کرده‌اید که مثل مدلی مسابقه‌ای است.

شورولت سیلورادو ZR2 2022، یک قهرمان سرسخت (+عکس)

شورولت سیلورادو ZR2 2022، یک قهرمان سرسخت (+عکس)

شورولت سیلورادو ZR2 2022، یک قهرمان سرسخت (+عکس)

شورولت سیلورادو ZR2 2022، یک قهرمان سرسخت (+عکس)

منبع: پدال

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها