jamejamonline
بوشهر عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۵۲۵   ۰۵ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۳۷

با حضور جمعی از نمایندگان و مدیران مورد بررسی قرار گرفت؛

بررسی مسائل و مشکلات آبرسانی شهرستان تنگستان

با حضور نماینده شهرستان‌های تنگستان و دشتی در مجلس و مدیران شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، مسائل و مشکلات آبرسانی شهرستان تنگستان مورد بررسی قرار گرفت

 
جام جم آنلاین بوشهر-زهرا ماندنیان فرد-خبرنگار
 

غلامحسین کرمی در نشست بررسی وضعیت آبرسانی به شهرستان‌های دشتی و تنگستان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و رزمندگان ۸ سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: رزمندگان در این دوران با روحیه انقلابی و جهادی دشمنان را شکست دادند و سبب اقتدار ایران اسلامی شدند.

نماینده شهرستان‌های تنگستان و دشتی در مجلس خواستار استفاده از روحیه و فرهنگ جهادی رزمندگان در برنامه‌های مدیریتی شد و افزود: استفاده‌ از تفکر انقلابی و جهادی هیچ مشکلی بدون حل نمی‌ماند و مطالبات مردم محقق می‌شود.

وی خواستار حل مشکلات آبرسانی روستاها با مدیریت جهادی شد و افزود: برای حل مشکلات آبرسانی روستاهای تنگستان لازم است سهمیه انتقال آب به شبکه آبرسانی آنها از خط کوثر افزایش یابد.

کرمی از تخصیص اعتبارات برای آبرسانی به روستاهای مناطق محروم خبر داد و تصریح کرد: ۱۳۰ میلیارد تومان در تبصره ۱۴ قانون بودجه برای حل مشکلات آبرسانی روستاهای محروم اختصاص یافته که جذب این اعتبارات نیاز به پیگیری مسئولان دارد.

وی با قدردانی از خدمات ارزنده مدیرعامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خاطر نشان کرد: خدمات شبانه‌روزی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ستودنی است که در این راستا تسریع در تکمیل طرح‌های آبرسانی از مطالبات مردم تنگستان است.

طرح‌های آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر در حال اجرا است

در این نشست معاون بهره‌برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به طرح‌های آبرسانی در حال اجرا افزود: اکنون طرح‌های آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر در حال اجرا است که ۳ پروژه شیرین‌سازی آب دریا به ظرفیت ۳۵ هزار و ۱۷ هزار مترمکعب در مرکز استان بوشهر و ۲۸ هزار مترمکعب سیراف جم از بزرگترین پروژه‌های این عرصه است.

محمد پوریوسفی با اشاره به روند اجرا این پروژه‌ها تصریح کرد: بر اساس وعده سرمایه‌گذاران، فاز نخست پروژه‌های آب‌شیرین‌کن نیمه دوم امسال وارد مدار تولید می‌شود که نقش مهمی در حل مشکلات آبرسانی در شهرها و روستاهای استان دارد.

وی با اشاره به پروژه آب‌شیرین‌کن ۵ هزار مترمکعب در تنگستان گفت: این ظرفیت در قالب ۲ پروژه هر کدام به حجم ۲۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز است . برآورد اولیه برای اجرای یک آبشیرین کن به ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز ۸۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

معاون بهره‌برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر رضایت مردم در حل مشکلات آبرسانی را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: طرح‌های مهمی در عرصه‌های مختلف در تنگستان در حال اجرا است که با تکمیل آنها مشکل آب روستاها برطرف می‌شود.

پوریوسفی نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا اقدامات مهمی برای کاهش هدررفت آب از شبکه‌های آبرسانی با اصلاح خطوط انتقال و لوله‌های فرسوده انجام شده است.

وی با اشاره به ساخت مخزن ذخیره آب دلوار تنگستان تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه به ۱۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

در این جلسه اعضا شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای تنگستان ضمن ارائه دیدگاه‌ها خود برای تسریع طرح‌های آبرسانی خواستار حل مشکلات تأمین آب روستاهای تنگستان و تکمیل مخزن ذخیره آب دلوار شدند.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

استاندار بوشهر در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بوشهر گفت: فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث شده تا وحدت که حلقه گمشده اخلاق سیاسی است در بوشهر نسبت به خیلی جاها بیشتر باشد که این همدلی در شتاب توسعه ای موثر خواهد بود.

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

همزمان با شروع فصل سرد سال و کاهش دما، صنعت گاز رنگ و بویی دیگر به خود می گیرد. حساسیت ها برای تامین پایدار گاز در همه بخش ها به ویژه واحد های خانگی با اولویت بیشتری از سوی شرکت ملی گاز ایران دنبال می شود.

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

پیاده راه سازی مدتهاست که در میان انبوه مشکلات شهری بوشهر از یاد رفته است و داستان نا تمامی از مشکلات هستند که گریبان مردم کوچه و خیابان را می گیرند.

سرویس بوشهر - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها