jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۴۹۷   ۰۴ مهر ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۹

معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا مدعی شد که این کشور در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ توانست ایران را منزوی کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، در حالی که بسیاری از مقامات آمریکایی و سایر کشور‌ها اذعان دارند که سیاست "فشار حداکثری" واشنگتن علیه تهران شکست خورده است، مایک پنس معاون دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در گفتگو با پایگاه خبری هیل که به صورت ویدئو کنفرانس انجام گرفته است، مدعی شد که آن‌ها توانسته اند ایران را منزوی کنند.

پنس گفت: رئیس جمهور ترامپ و دولت ما به روش‌های مختلفی پویایی را در سراسر جهان عرب تغییر داد. اولین آن ایستادن در کنار اسرائیل و استقبال از متحدان عربی مان برای پیوستن به منزوی کردن ایران بود. ما ایران را بیش از هر زمان دیگری در گذشته منزوی کردیم.

وی در ادامه ادعا‌های خود گفت:، اما اکنون این دولت در حال بازگشت به عقب است، سیاست‌هایی که زمانی که ما در سال ۲۰۱۷ روی کار آمدیم، بی‌فایده بودند.

به گزارش ایسنا، این ادعا در حالی مطرح می‌شود که مقامات بسیاری از کشورها، از جمله مقام‌های کنونی و پیشین آمریکایی اذعان می‌کنند که فشار حداکثری دولت ترامپ شکست خورده است و دلیل اصلی وضعیت کنونی پیرامون برجام و برنامه هسته‌ای ایران نیز همین سیاست‌های غلط واشنگتن است که باید متوقف شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها