رسانه ملی برای ماه محرم آماده می‌شود

نجات اهل عالم با حسین (ع)

کد خبر: ۱۳۳۹۴۲۸

شبکه پنج سیما، به مناسبت اربعین حسینی با تهیه و پخش ویژه برنامه‌های متعدد مذهبی با عزاداران و عاشقان حسینی (ع) همراه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، ویژه برنامه زنده «قرار» کاری از گروه معارف به تهیه‌کنندگی و اجرای زینب پورابراهیم از شنبه و یکشنبه ساعت 21 و دوشنبه از ساعت 10 صبح روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
«قرار» شبکه پنج سیما از بانوان تازه مسلمان شده و چهره‌های فرهنگی همچون: فاطمه اتسکو هوشینو اهل ژاپن، ورونیکا (مریم) فاضلی اهل برلین، زینب پاشاپور نویسنده، همسر و خواهر شهید و... میزبانی می‌کند.
«قرار» میزبان بانوانی است که هر ساله توفیق پیاده‌روی اربعین برای ارادت و بیعت دوباره با سالار شهیدان قسمت آنها می‌شود و در این برنامه از پیاده‌روی اربعین و خاطرات سفرهایشان خواهند گفت.
میان برنامه، مداحی و پخش تصاویر پیاده روی مسافران کربلا و همچنین ارتباط زنده با کربلای معلا و پخش تصاویر واحدهای سیار و مستقر از میدان امام حسین(ع) تا حرم شاه عبدالعظیم حسنی(ع) برای دلداگان حسینی از دیگر بخش های این برنامه است.
پخش مستند بین القفسین از شبکه پنج
مستند روایی و عبرت‌آموز «بین القفسین» برگرفته از داستانی واقعی از اردوگاه اسرای ایرانی و ارتباط عاطفی یکی از سربازان شیعه عراقی این اردوگاه با اسرای ایرانی است. این مستند تماشایی ویژه اربعین روز دوشنبه 5 مهرماه ساعت 7:20 روی آنتن می‌رود.
داستان این مستند روایت وقایع اردوگاه الرمادی عراق است که سرگذشت رزمندگان زیر ۱۷ سال ایرانی که به اسارت برده شده بودند را به تصویر می کشد.
همچنین برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» از شنبه 3 مهرماه معطوف به اربعین حسینی (ع) روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
اربعین تا اربعین
مستند «اربعین تا اربعین» با هدف روایت سفرنامه یک تیم مستند ساز ایرانی از مراسم اربعین حسینی (ع) است. این مستند دوشنبه 5 مهرماه ساعت 17:30 از شبکه پنج سیما تماشایی می‌شود.
گروه تهران و شهروندی نیز با برنامه «در شهر» و «در استان» گزارش هایی از برپایی هیات‌های مذهبی را روی آنتن خواهد برد.
گروه اجتماعی شبکه پنج سیما با برنامه صبحگاهی «سلام تهران» این هفته را معطوف به اربعین حسینی (ع) روی آنتن می رود.
واحد تامین برنامه شبکه پنج نیز، برای این ایام سریال دو کلاکت از سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» را روزهای یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ساعت 19 و 10 صبح پخش خواهد کرد.
مستند دیدنی ماشاا... نجار نیز دوشنبه 5 مهرماه ساعت 20 از شبکه پنج سیما پخش می شود. این مستند داستان پیرمردی است که شفای خود را از امام حسین(ع) می گیرد و تمام زندگی خود را وقف امام حسین(ع) می‌کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها