jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۰۲۰   ۳۱ شهريور ۱۴۰۰  |  ۲۰:۲۲

دولت انگلیس در بیانیه‌ای خطاب به کنفرانس عمومی آژانس:

بازگشت آمریکا به برجام و تبعیت ایران از تعهداتش، اولویت ماست

دولت انگلیس در بیانیه‌ای خطاب به کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار بازگشت آمریکا به برجام و تبعیت ایران از تعهدات هسته‌ای خود شد.

به گزارش جام جم آنلاین، دولت انگلیس در بیانیه‌ای خطاب به کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی از آمریکا خواست به توافقنامه برجام بازگردد و از ایران هم خواسته شد به تبعیت از تعهدات هسته‌ای خود بازگردد.

در بخشی از این بیانیه دولت انگلیس ضمن تمجید از نقش آفرینی آژانس بین المللی انرژی اتمی در کمک به کشور‌ها برای توسعه صنایع هسته‌ ای طبق بالاترین استاندارد‌های ایمنی و امنیت آمده است: انگلیس از تلاش‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی برای تقویت سیستم پادمان‌های هسته‌ای و ارتقاء آن حمایت می‌کند. ما از همه کشور‌هایی که تاکنون توافقنامه جامع پادمان و توافقنامه پروتکل الحاقی را تایید و اجرا نکردند، می‌خواهیم که اقدام به تایید و اجرای این توافقنامه‌ها بکنند. این توافقنامه‌ها چارچوب کلیدی و مهم برای استفاده‌های صلح آمیز هسته‌ای را فراهم کرده اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: با در نظر داشتن این مسئله در ذهن، ما پیوسته تعهد خود را به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نشان داده ایم و داریم روی بازیابی کامل توافقنامه (برجام) کار می‌کنیم. اولویت ما این است که شاهد بازگشت آمریکا به توافقنامه (برجام) و شاهد بازگشت ایران به تبعیت از تعهداتش باشیم. ما از ایران می‌خواهیم که در اسرع وقت به مذاکرات بازگردد تا توافقنامه سریعا حاصل شود، در مسیر بسیار خطرناک برنامه هسته‌ ای ایران کشور بازگشت ایجاد شود و دسترسی مورد نیاز برای آژانس فراهم شود، چون آژانس برای اطمینان دادن به جامعه بین المللی درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران به این دسترسی نیاز دارد.

ما از توافق بین آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران استقبال می‌کنیم، (توافقی) که تایید می‌کند مشورت‌ها با دولت جدید ایران درباره مسائل حل نشده انجام می‌شود. بسیار اهمیت دارد که ایران سریعا این توافقنامه را اجرا کند و به صورت جدی با آژانس تعامل کند.

در پایان این بیانیه انگلیس وعده داد چهار میلیون یورو به صندوق همکاری فنی آژانس بین المللی انرژی اتمی اعطا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها