jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۸۴۴   ۳۱ شهريور ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۴

رئیس جمهور عراق و همتای آمریکایی او در جریان دیداری در نیویورک درباره تقویت همکاری‌های دو کشور، انتخابات پارلمانی اکتبر و مبارزه با تروریسم رو گفتگو کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، برهم صالح، رئیس جمهور عراق روز سه شنبه با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در نیویورک دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار تاکید کرد که عراق مشتاق ایجاد روابط نزدیک با ایالات متحده در زمینه‌های سیاسی، امنیتی، زیست محیطی، اقتصادی و فرهنگی بر اساس منافع مشترک و در چارچوب توافق راهبردی بین دو کشور است.

رئیس جمهور عراق همچنین در این دیدار در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت: "عراق سیاستی متعادل دارد که از راه حل‌های دیپلماتیک و راه‌های کاهش بحران و تنش‌ها و نقش محوری عراق در برقراری امنیت و صلح در منطقه و مواجهه با چالش‌های زیست محیطی و عوامل تغییرات آب و هوایی، بیابان زایی و حفاظت از محیط زیست حمایت می‌کند.

بایدن نیز به نوبه خود از پیشرفت عراق در دستیابی به ثبات و تلاش‌های آن برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای قدردانی کرد.

وی بر حمایت واشنگتن از امنیت عراق، تضمین حاکمیت آن، مبارزه با تروریسم و ​​تقویت اقتصاد این کشور و ادامه کار مشترک و هماهنگی در زمینه گفتگوی راهبردی در زمینه‌های مختلف به نحوی که به نفع دو کشور و مردمش باشد، تاکید کرد.

در این دیدار، روابط دوجانبه بین دو کشور و راه‌های تقویت آن‌ها در زمینه‌های مختلف در زمینه گفتگوی راهبردی بین دو کشور و مطابق با منافع مشترک، و حمایت از برگزاری عادلانه انتخابات مورد بحث قرار گرفت.

همچنین بر اهمیت ادامه کار برای مبارزه با تروریسم و ​​ریشه کن کردن آن در سراسر منطقه تاکید شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها