jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۵۸۱   ۲۹ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۸:۳۹

استاندار تهران اعلام کرد: همه گیری کرونا در هفته چهارم شهریور ماه نسبت به هفته سوم روند کاهشی به خود گرفت.

به گزارش جام جم آنلاین، انوشیروان محسنی بندپی عصر دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان اظهار کرد: شاهد کاهش ۱۴ درصدی فوتی‌ها و ۱۶ درصدی بیماران سرپایی‌ هستیم و بیماران بستری عادی در بخش عادی ۱۶.۸ درصد کاهش داشته است.

به گفته وی، در حال حاضر ۶۶۴۹ بیمار بستری در تهران داریم که اگر روند کاهشی در هفته آینده داشته باشیم بستری عادی و ویژه هم کاهش پیدا می‌کند.

محسنی بندپی ادامه داد: در استان تهران روند واکسیناسیون تسریع شده و مقرر شده که از فردا ظرفیت به ۲ برابر افزایش یابد که در این زمینه آمادگی لازم را داریم.

وی تاکید کرد: تا امروز هفت میلیون و ۷۰۰ هزار واکسن دوز در تهران تزریق شده که پنج میلیون و ۴۰۰ هزار دُز اول و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هم مرحله دوم را دریافت کرده اند.

استاندار تهران اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲۴ مرکز تجمیعی است که از فردا ۱۶۰ ایستگاه در بیمارستان‌های خصوصی فعال خواهد شد و هلال احمر هفت مرکز که نیروی واکسیناتور و ثابت دارند در اختیار قرار خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران علاوه بر مراکزی که در اختیار دانشگاه قرار داده فردا لیست مراکز مستقل خود را اعلام می‌کند همچنین مراکز بیمارستانی تامین اجتماعی ۱۰ مرکز را در اختیار قرار خواهند داد و مقرر شد که هیچ محدودیت سنی در مراکز قایل نشوند و افراد بالای ۱۸ سال پذیرش شوند مگر اینکه جمعیت زیادی در آن مرکز حضور داشته باشند.

به گفته محسنی بندپی، با افزایش مراکز و بسیج همه امکانات و ظرفیت‌ها از فردا پای کار خواهند بود تا روزانه ۷۰۰ هزار واکسن طی ۱۰ روز تزریق شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نظام برخورداری شهروندان استان از خدمات پایه نسبت به همه استان‌ها پایین‌تر است، اگر در استان‌های دیگر هر هزار روستا یک خانه بهداشت دارند، در تهران هر دو هزار روستا یک خانه بهداشت دارد. رشد جمعیت به تناسب نیازها و امکانات نبوده و الان تهران با این وضعیت مواجه است.

وی تاکید کرد: بعد از انقلاب تنها یک بیمارستان قلب شریعتی در شهر تهران ساخته شده، ولی الان با تلاش‌های صورت گرفته شاهد گسترش بیمارستان تجریش و مهدی کلینیک هستیم؛ در حال حاضر در شهرهای فیروزکوه و دماوند بیش از ۷۱ درصد مردم واکسن دریافت کرده اند.

استاندار تهران یادآور شد: مجموع آمارهای کرونایی با روند نزولی دارد که باید آن را حفظ و سرعتش را بیشتر کنیم که دلیل این اتفاق افزایش واکسیناسیون، تعطیلی یک هفته‌ ای و رعایت پروتکل‌ها بود که باید مراقبت شود تا وارد پیک ششم نشویم و با رهگیری، فاصله گذاری، رعایت بهداشت فردی و جمعی این موضوع امکان پذیر است.

محسنی بندپی افزود: در آستانه بازگشایی مدارس استانداردسازی سرویس‌های بهداشتی و افزایش بودجه سرانه باید حتما در دستور کار قرار گیرد و باید با مدیریت صحیح نسبت به بازگشایی مدارس اقدام کنیم.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها