شب شعر شاهدخت (یادمان شاعره فقید فرزانه جاودانی )برگزارشد
با حضور جمع کثیری از اهالی شعر و ادب استان کرمان؛ 

شب شعر شاهدخت (یادمان شاعره فقید فرزانه جاودانی )برگزارشد

به همت انجمن ادبی دل عالم و همکاری انجمن ترانه کرمان: 

همایش شهریاران شهر سخن در کرمان برگزار شد

title
به همت انجمن ادبی دل عالم و همکاری انجمن ترانه کرمان،همایش شهریاران شهر سخن به مناسبت روز ملی شعروادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار با حضور تعدادی از شاعران دیار کریمان  بهارستان هنرمندان کرمان (فوادیه) برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۳۸۵۳۱
همایش شهریاران شهر سخن در کرمان برگزار شدبه گزارش جام جم آنلاین کرمان؛در ابتدای این همایش که به نام یادمان شاعران و ادیبان فقید کرمان مزین شده بود،قبور شاعران و هنرمندان کرمانی از جمله فواد کرمانی،سید محمود توحیدی،حمید مظهری،جلیل مظهری،سعید نیاز کرمانی و.... توسط شاعران و مسوولین فرهنگی غبار روبی و گلباران شد. 

دراین مراسم سید علی منصوریان،مدیر عامل انجمن ادبی دل عالم با اشاره به اینکه برگزاری اینگونه همایش ها باعث آشتی مردم با شعر می شود افزود:در طول سال و به بهانه های مختلف انجمن دل عالم با همراهی انجمن ترانه کرمان و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همایش های مختلفی را به مناسبت های گوناگون برگزار می کند که از جمله آنها می توان به همایش شعر نماز(نجوا)،همایش دفاع مقدس،همایش نیستان سرخ  و.... اشاره نمود. 

 سیدداوودملکلی،رئیس هیات مدیره انجمن ادبی دل عالم نیزضمن خیرمقدم به حاضران دراین همایش گفت:برگزاری چنین همایش‌هایی یکی از دغدغه‌های سال‌های متمادی انجمن است و خوشحالم که می‌بینم شاعران دیار کریمان با این ذوق و علاقمندی اینچنین گرد هم جمع شده و به شعرخوانی می‌پردازند 

وی خاطرنشان کرد:به زودی با حضور شاعران برجسته کرمان و کشور همایش‌هایی را تحت عناوین و موضوعات متعدد در کرمان برگزار خواهیم کرد.
 
محمدرضاعلیزاده،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان نیز با ابراز خرسندی از حضور شاعران جوان و پیشکسوت در این مراسم گفت:شعر شکیل ترین و زیباترین نماد روح آدمی در تمایل به جاودانگی است.
 
وی افزود:چه نام ها و نامه هایی که بر بستر شعر مرزهای زمان و مکان را در نوردیده اند و به ماندگاری رسیده اند. 

علیزاده اضافه کرد:در واقع شعر یکی از مهم ترین شاخص های ارزیابی فرهنگ و هنر هر ملت و آیینه تمام نمای مجد و عظمت سرزمین مولد و خاستگاه خود است که بر بال اندیشه و احساس سرایندگانش پروازی با شکوه و جاودانه از نسلی به نسلی و از دیاری به دیاری و یا به عبارت بهتر از قلب و قبیله ای به قلب و قبیله ای دیگر دارد. 

علیزاده تصریح کرد:اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همواره در تلاش برای برگزاری اینگونه همایش‌ها  و گردهمایی های شاعران استان و بیان نقطه نظرات ارزشمند ایشان در راستای اعتلای شعر و ادب استان است.

در ادامه‌ی این همایش استاد احمد اسداللهی(شعله کرمانی)با بیان خاطراتی از وضعیت نابسامان بهارستان هنرمندان در سالهای گذشته گفت:من،استاد توحیدی(ارفع)و استاد مظهری(اشک) مدت ها تلاش کردیم تا بتوانیم این مکان را به مقبره الشعرا و سپس بهارستان هنرمندان تبدیل و ثبت نماییم .

 وی افزود:سالهاست که پیشنهاد داده ام همانگونه که شهرهایی چون تبریز و اصفهان و شیراز و... دارای چنین مکانهایی برای ارج نهادن به فرهنگ و هنر نخبگان و هنرمندانشان می باشند،این مکان نیز به نام ((فوادیه))نامگذاری و همانند حافظیه شیراز مامن هنر دوستان و شعر شناسان و گردشگران فرهنگی گردد. 

اسدالهی،افزود:سالهاست که فریاد میزنم مرحوم فوادکرمانی از شاعران اهل بیت عصمت و طهارت بوده و شعرهای وی در منابر و تکایا به صورت نوحه و روضه خوانده می شود. 

وی پس از تایید حضار برای نامگذاری بهارستان هنرمندان به نام فوادیه از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مسئولین شهری خواست تا مقدمات قانونی این نامگذاری را پیگیری کنند.

در ادامه این همایش شاعرانی چون استادمحمدصادق فردوسی،استاد منوچهرافضلی،استادعباس دبستانی،دکترحامدحسینخانی و دکتر فاطمه لشکری،دکتر مهدی منتظری،عباس مولایی،همتعلی زرین کلاه،فهیمه مجیدی،سیدمحمدرضا طباطبایی، معصومه سعید،مهدی گنجی،عبدالرحیم عبدالکریمی،محمدرضا عربنژاد،حسین سبزه صادقی و... به شعر خوانی پرداختند. 

در پایان این همایش نیز با اهدای لوح و هدایای فرهنگی توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از شاعران تجلیل و تقدیر به عمل آمد. 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها