jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۳۳۸۵۱۵   ۲۹ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۳:۵۴

وزارت امور خارجه انگلیس در بیانیه ای به موضوعاتی اشاره کرد که قرار است وزیر خارجه این کشور در دیدار با همتای ایرانی خود در نیویورک به آن ها بپردازد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه انگلیس با انتشار بیانیه‌ای نوشت: لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس امروز برای اولین بار با برخی از همکاران بین المللی خود از جمله حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: تراس در این دیدار که در هفته اول انتصابش به این مقام انجام می‌شود، مطرح خواهد کرد که باید تمایلی دو جانبه نسبت به شروعی دوباره در روابط دوجانبه کشورهایمان وجود داشته باشد، اما عدم پایبندی هسته‌ای مستمر ایران و توسعه برنامه هسته‌ای آن مانع ایجاد پیش رفت در این زمینه است.

وزارت خارجه اگلیس اعلام کرد: «وزیر امور خارجه انگلیس خواستار آزادی سریع نازنین زاغری، انوشه آشوری، مراد طاهباز و تمامی تبعه‌های انگلیسی دیگری خواهد شد که در ایران زندانی شده اند».

بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس می‌افزاید: تراس همچنین پیشنهاد آمریکا برای لغو تحریم‌ها در ازای بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهدات هسته‌ای اش را تکرار خواهد کرد. او از ایران خواهد خواست به مذاکرات وین درباره [احیای]توافق هسته‌ای و پایبندی به تعهدات هسته‌ای اش بازگردد که به نفع همه است.

این درخواست از سوی انگلیس درحالی قرار است امروز مطرح شود که بی عملی اروپایی‌ها و همراهی آنان با تحریم‌های غیر قانونی آمریکا خود یکی از اصلی‌ترین دلایل وضعیت کنونی در مذاکرات برجامی به حساب می‌آید.

ایران تاکید دارد مادامی که تحریم‌های ظالمانه آمریکا لغو نشود و ایران نتواند از منافع کامل توافق برجام بهره بگیرد- مساله‌ای که به دلیل رفتار دوگانه اروپایی‌ها تاکنون محقق نشده- تهران هم نمی‌تواند به شکل یک جانبه خود را ملزم به اجرای تعهدات داوطلبانه مندرج در این توافق کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها