jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۲۷۵   ۲۸ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۵

دبیر کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خبر داد

صدور مجوز تردد ۱۵۰ کامیون برای انتقال وسایل مورد نیاز راهپیمایی اربعین به عراق

دبیر کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی اربعین حسینی، گفت: با توافق صورت‌گرفته با دولت عراق ۱۵۰ کامیون از مرز مهران می‌توانند برخی از وسایل موردنیاز موکب‌ها از جمله مواد غذایی و آب را به عراق منتقل کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، یوسف افضلی با بیان اینکه ۱۸ هزار سهمیه برای موکب‌ها اختصاص‌داده‌شده است، تصریح کرد: گذرنامه موکب‌هایی که اعزام آن قطعی شده است در سطح استان‌ها جمع‌آوری شده و به سازمان حج و زیارت ارسال شده و امیدواریم امروز تا فردا ظهر ویزای این افراد به دست ما برسد.

وی که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه هر چه زودتر ویزای موکب‌ها صادر شود تا بتوانند هرچه زودتر برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی به عراق اعزام شوند، گفت: جا داشت که موکب داران زودتر بتوانند به این سفر اعزام شوند.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به رایزنی‌های صورت‌گرفته بین مقامات ایران و عراق در مورد تسهیل سفر زائران ایرانی به عراق گفت: بر اساس رایزنی‌های انجام شده مجوز تردد ۱۵۰ کامیون برای حمل وسایل موردنیاز موکب‌ها از جمله مواد غذایی و آب صادر شده است، اسامی این راننده‌ها و مشخصات این کامیون‌ها به عراق اعلام و مجوز‌های لازم برای تردد آن‌ها اخذ شده و ان شاء الله ویزای رانندگان این کامیون‌ها نیز به‌زودی صادر می‌شود.

افضلی با بیان اینکه مجوز صادر شده بسیار محدود است، خاطرنشان کرد: موکب‌ها بایستی سایر وسایل موردنیاز خود را در داخل عراق و در صورت امکان با مشارکت موکب داران عراقی تهیه کنند.

وی همچنین تاکید کرد: باتوجه‌به محدودیت‌های موجود مناسب است که مردم بیشتر نذورات خود را به‌صورت نقدی در اختیار موکب‌ها قرار دهند چرا که امکان انتقال این نذورات به‌صورت کالا به عراق بسیار سخت است و تقریباً امکان‌پذیر نیست.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها