jamejamonline
کرمان عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۱۰۵   ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۵:۲۲

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان اعلام کرد:

کلاهبرداری ميلياردی از شهروندان 4 استان با چک های سرقتی 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت:با تلاش ماموران کلانتری19این فرماندهی یک باند کلاهبرداری ميلياردی و سوء استفاده از دسته چک های سرقتی منهدم شد. 

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛سرهنگ مهدی پورامینایی،اظهار داشت:طی آبان ماه سال 99 در پی طرح شکايت یک شهروند مبنی بر سرقت یک دستگاه خودروی مزدا،خودروی مسروقه طی همان روز توسط ماموران کلانتری 19 کرمان کشف اما مشخص شد محتویات داخل این خودرو از قبیل یک دسته چک به سرقت رفته اند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان افزود:در همین رابطه مالک این خودرو طی سال1400از انجام چندین مورد کلاهبردای از طریق گردش چک های مربوط به دسته چک سرقتی خود با امضای فردی در استان بابل بابت خرید تعداد زیادی تلفن همراه و برخی لوازم خانگی مطلع و با گزارش این مورد به پلیس،پرونده ای در این رابطه تشکیل شد.

وی با اشاره به آغاز تحقیقات پلیس در رابطه با این پرونده افزود:در تحقیقات انجام شده مشخص شد فرد یا افراد کلاهبردار از طریق37 برگه چک از چک های سرقتی،از شهروندان کلاهبرداری کرده اند و در ادامه نیز یک خانم با مراجعه به کلانتری19 از اغفالش توسط فردی ناشناس با جعل شناسنامه وی و دریافت 2 جلد دسته چک سفید امضا به بهانه تجارت شکایتی طرح کرد که بررسی های بعدی نشان داد این مورد هم بی ارتباط با عاملان کلاهبرداری با چک های سرقتی نیست.

سرهنگ پورامینایی،تصریح کرد:در ادامه ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پیجوئی های پلیسی یک باند 4 نفره مرتبط با این کلاهبرداری ها را شناسائی و در تحقیقات بعدی متوجه شدند اعضای این باند آخرین کلاهبرداری خود را در استان خراسان رضوی بابت خرید یک دستگاه خودروی لکسوس انجام داده اند که با تلاش پلیس اعضای این باند که یکی از آن ها یک خانم بود طی چند عملیات جداگانه توسط ماموران کلانتری19دستگیر شدند.

وی افزود:در بازجویی های تکميلی مشخص شد این افراد پس از خریدن دسته چک سرقتی اقدام به فریب و کلاهبرداری از شهروندان در استان های کرمان،خراسان رضوی،مازندران و استان مرکزی کرده اند که تحقیقات تکمیلی از این متهمان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان خاطرنشان کرد:چه بهتر که در نگهداری مدارک و اسناد شخصی به خصوص دسته چک و دیگر اوراق بهادار دقت بیشتری داشته باشیم و موارد مشکوک در هر زمینه را نیز به پليس گزارش کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس کرمان - یادداشت

بیشتر
شالوده زندگی با اعتیاد پدر از هم پاشید

شالوده زندگی با اعتیاد پدر از هم پاشید

دختر 16 ساله که با ناامیدی بسیار به واحد مشاوره کلانتری متوسل شده و دیگر تمایل نداشت نزد خانواده خود برگردد،دلیل حال و روز نامساعدش را اعتیاد پدر و جدایی زود هنگام او از مادرش عنوان کرد.

نیازمندی ها