jamejamonline
سیاسی رهبری کد خبر: ۱۳۳۸۰۶۵   ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۳:۲۴

رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک ایران در بازی‌ های ۲۰۲۰ توکیو بیان کردند: شما با قهرمانی خودتان اثبات می کنید که کارهایی که به ظاهر نشدنی است، در واقع شدنی است. این برای کشور ما خیلی آورده‌ی مهمی است. این پیام برای دوران ما بسیار ارزشمند است.

title

به گزارش جام جم آنلاین، حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: دستگاه های زیادی مشغول برنامه‌ریزی‌اند، در کارند برای اینکه جوان ایرانی را از امید و نشاط دور کنند، دچار افسردگی کنند، دچار ناامیدی کنند. در یک چنین فضایی شما این پیام امید را تزریق می کنید به کل جامعه. این بسیار ارزشمند است.

قهرمان‌های ورزشی آموزگاران ایستادگی و امید و نشاط‌ هستند

مقام معظم رهبری افزودند: قهرمانی در مسابقات ورزشی به خصوص در سطح بین‌المللی حامل یک پیام مهمی است. آن پیام عبارت است از پیام توانایی، نشاط، همت، قدرت اراده، یعنی همه احساس می‌کنند که این کسی که توانست قهرمان بشود، روی سکو‌ی قهرمانی بایستد، همت کرده، اراده کرده، توانایی خودش را بالفعل کرده، نشاط به جامعه می‌بخشد. این پیام مهم قهرمانی در صحنه‌های بین‌المللی ورزشی است. در واقع قهرمانها آموزگاران ایستادگی و امید و نشاطند.

نامگذاری کاروان ورزشی بنام شهید سلیمانی یک کار بسیار ارزشمند بود

رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو گفت:  این رفتار اخلاقی و جوانمردانه‌ای که شماها همراه با معنویت نشان دادید؛ نامگذاری کاروان ورزشی بنام شهیدان و بخصوص بنام شهید سلیمانی این یک کار بسیار ارزشمند است، اهدای مدال از سوی چند نفر از قهرمانها به شهیدان خاص، اسم آوردند که این مدال به فلان شهید اهداء می شود. اینها خیلی با ارزش است.

ایشان افزود: استفاده از چفیه بعنوان نماد ایثار و مقاومت و سجده‌ خدا برروی چفیه. اینها ارزش است، اینها معنویت را در سطح افکار عمومی جهان و احساسات جهانی می‌پراکند، منتشر می کند، خیلی باارزش است. حجاب بانوان ورزشکار که این دختر عزیزمان گفتند واقعاً ارزش بزرگی است، پوشش چادر قهرمان طلایی این مسابقات در جایگاه پرچمداری با چادر لباس ایرانی زن مسلمان ،این را در مقابل چشم مردم دنیا نشان دادن، صحنه‌ ابراز عشق و محبت به پرچم عزیز ایران، اشک شوق، اشک غیرت در مقابل پرچم که دارد می رود بالا، صحنه‌ نماز خواندن، صحنه‌ در آغوش گرفتن حریف مغلوب، صحنه‌ احترام تیم والیبال به مادر شهید.

تجلیل رهبر انقلاب بخاطر استفاده از لباس ورزشی ایرانی در توکیو

رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو بیان کردند: یک نکته قابل توجه این است که از تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی در داخل کشور حمایت کنید. من شنیدم که امسال چندین کشور از لباس ورزشی‌ای که محصول تولیدی کشورمان بود استفاده کردند. این نشان ایرانی در دنیا درخشید. خب در واقع توانستند انحصار کلیشه‌ای بعضی از نشان های بین‌المللی را با این بشکنند این خیلی باارزش است. این را حمایت بکنید. هم از این تولیدی حمایت بشود، هم بقیه‌ ابزارهای ورزشی در داخل تولید بشود و همان‌طور که اینجا در مورد لباس توانستید این برتری را به دست بیاورید، در مورد بقیه‌ی ابزارهای ورزشی هم احتمالاً خواهید توانست.

دستور رهبر انقلاب برای رسیدگی کامل به وضعیت معیشت قهرمانان المپیک و پارالمپیک

 رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو افزود: از لحاظ اشتغال، از لحاظ مشکلات زندگی و معیشتی به این قهرمانانی که دچار مشکلاتی در این زمینه‌ها هستند، به معنای واقعی کلمه رسیدگی بشود. یعنی این عدالت ورزشی در همه جا، هم از لحاظ جغرافیایی، هم از لحاظ نوع ورزش ها یک عدالتی بیش از آنچه که امروز دارد اعمال می شود، بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

قهرمانی با ناداوری، بند و بست سیاسی، رشوه، دوپینگ یا وطن‌فروشی هیچ ارزشی ندارد

رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو فرمودند: قهرمانی و مدال‌آوری هم مثل خیلی از چیزهای دیگر عالم، درست و نادرست دارد، سالم و ناسالم دارد. بعضی از قهرمانی‌ها یا مدال‌آوری‌ها سالم نیست، ناسالم است. ارزشمند نیست. شما نمونه‌های این را در دنیا خیلی دیدید. از ناداوری‌ها و بند و بست‌های سیاسی و رشوه‌دادن‌هایی که در برخی از میادین ورزشی بین‌المللی اتفاق افتاده بگیرید تا کاری که یک ورزشکار ممکن است بکند و از مواد نیروزا، دوپینگ و فلان استفاده کند. این قهرمانی ارزش ندارد؛ تا آنجایی که یک ورزشکار به مدال دست پیدا میکند به مدد وطن‌فروشی، یا به مدد خودفروشی. این مدال هیچ ارزشی ندارد، این ضد ارزش است. این قهرمانی؛ آن قهرمانی ارزشمند نیست.

زن های ورزشکار ما ثابت کردند حجاب مانع درخشش زنان نیست

رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو گفت: زنهای ورزشکار ما در این نوبت مسابقات جهانی و نوبتهای قبل هم همین‌طور ثابت کردند که حجاب اسلامی مانع درخشش نیست کما اینکه ما در میدان سیاست هم این را ثابت کردیم،‌ در میدان علم هم این را ثابت کردیم، در میدانهای مدیریتی هم این را ثابت کردیم، در میدانهای ورزشی هم شما ثابت کردید.

حجاب مانع درخشش زنان نیست برخلاف تبلیغات دشمنان و فریفتگان به حرفهای دشمنان که راجع به حجاب چیزهایی را میگفتند و می‌بافتند و منتشر میکردند. این حجاب شما به زنهای کشورهای مسلمان دیگر هم روحیه داد. من شنیدم زنهای ورزشکار بیش از ده کشور مسلمان دیگر در این سالها با حجاب در میادین بین‌المللی ورزش ظاهر شدند. این کارها معمول نبود این کار را شما کردید. بعنوان قهرمان و ورزشکار ایرانی این کار را کردند این راه را باز کردند.

رژیم سفّاک و نسل‌کش و نامشروع صهیونیستی سعی می کند با حضور در میدان های ورزشی بین‌المللی برای خود مشروعیت دست‌وپا کند

رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو افزود: رژیم سفّاک و نسل‌کش و نامشروع، سعی میکند با حضور در میدانهای ورزشی بین‌المللی برای خودش مشروعیت دست‌وپا کند، برای این کار از میدانهای ورزشی استفاده میکند. مستکبرین جهانی هم، وابستگان آنها هم کمک میکنند و از او پشتیبانی میکنند. در این حوزه من به شما عرض میکنم، هم به مسئولین محترم ورزش، هم به خود ورزشکارها، به‌هیچ‌وجه منفعل نشوید، به‌هیچ‌وجه منفعل نشوید  البته آنها اقدامات مقابله‌ای انجام میدهند؛ این وظیفه‌ی وزارت ورزش، وزارت امور خارجه، دستگاه‌های حقوقی هست که از راه‌های حقوقی و از راه‌های دیپلماسی از ورزشکار حمایت کنند، نگذارند به او ظلم بشود. ما نمیتوانیم به خاطر یک مدال، یعنی ورزشکار آزاده‌ی سربلند نمیتواند به خاطر یک مدال با نماینده‌ی یک رژیم جنایتکار دست بدهد در میدان ورزشی و او را عملاً‌ به رسمیت بشناسد. این کار سابقه هم دارد، حالا امروز برای رژیم صهیونیستی جنجال میکنند اما در گذشته رژیم سابق آپارتاید آفریقای جنوبی همین‌جور بود، خیلی از ورزشکارهای دنیا مسابقه نمیدادند با او، آن رژیم از بین رفت نابود شد، این هم از بین خواهد رفت، این هم نابود خواهد شد. بنابراین مسئله‌ی خیلی مهمّی است، از حقوق ورزشکار ایرانی و حتی ورزشکارهای غیر ایرانی که به خاطر مواجه نشدن با نماینده‌ی رژیم صهیونیستی دچار محرومیت و اینها شدند مثل همین ورزشکار الجزایری این دفعه، باید دستگاه‌ها از اینها دفاع کنند، باید از اینها حمایت بکنند.

پیام‌های کوتاه بنده برای قهرمانی شما از عمق جان است

رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو افزود: بنده اگر در پی قهرمانی‌های گوناگون ورزشکارانمان یک پیام کوتاه دو کلمه‌ای عرض میکنم، بدانید از عمق جان هست چون قدر این حرکت شما را انسان می داند. بسیاری از شماهایی که توانستید سکوهای جهانی را فتح کنید و پرچم کشورتان را در مقابل چشم همه‌ مردم دنیا بالا ببرید، امکانات بسیار محدودی داشتید، امکانات کمی داشتید، امکاناتتان ناچیز بود بخصوص در بعضی از مناطق کشور که امکانات محدودتری دارند، اما همتتان بالا بود، اراده‌تان قوی بود، عزمتان راسخ بود؛ این برای جوانان کشور پیام است.

دستگاه‌های ورزشی برای بالابردن رتبه کشور برنامه‌ریزی کنند

رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو تاکید کردند: یک نکته‌ دیگر هم که قبلاً گفتم، مسئله‌ کیفی‌سازی ورزش بین‌المللی است. تکیه کنید بر اعزام در رشته‌های مدال‌آور، ما در برخی از رشته‌ها استعدادهای خیلی خوبی داریم و مدال‌آوری‌مان خیلی خوب است و نیز بر ورزشکاری که احتمال مدال‌آوری‌اش وجود دارد، یعنی واقعاً تیم ملی را، مجموعه‌ی ورزشهای بین‌المللی را که از ایران عازم میشوند اینها را باکیفیت بالا بفرستید. کمیّت ها را هرچه بتوانید کمتر کنید بهتر است، امسال کاروان پارالمپیک ما خیلی ظرفیتش کمتر از دفعه‌ قبل بود اما مدال‌آوری‌شان خیلی خوب بود، توانستند کار کنند، این مسئله‌ باکیفیت را اینها یک مقداری بیشتر رعایت کردند، این را دنبال کنید.یک مأموریت مهم برای دستگاههای ورزشی این است که رتبه‌ها را در المپیک بالا ببرید. بله، حالا اشاره کردند که در آن یک چهارم اول ما قرار داریم. لکن خب ایران کشور سرافرازی است. ما هر چه بتوانیم رتبه‌ها را بالا ببریم بهتر است. برنامه‌ریزی کنید که بتوانید ان‌شاءالله رتبه‌ کشور را بالا ببرید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها