jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۰۵۳   ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۳:۰۰

توصیه کمیته مشورتی فدرال آمریکا:

مردم عادی به دز سوم واکسن کرونا نیاز ندارند

کمیته مشورتی فدرال به سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) توصیه کرد مجوز تزریق دز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۶۵ سال و گروه های پرخطر را صادر کند؛ تصمیمی که نشان می دهد مردم عادی نیاز به تزریق واکسن تقویتی ندارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، کمیته مشورتی فدرال روز جمعه به اتفاق درباره چنین توصیه‌ای به توافق رسید.

این رای گیری در حالی انجام شده که کمیته فدرال با اکثریت آرا با توصیه‌ها درباره استفاده گسترده از دز‌های تقویتی برای هر فرد بالای ۱۶ سال در آمریکا مخالفت کرده است.

این اقدام همچنین انتقاد از دولت جو بایدن و ضربه غیرمنتظره‌ای به طرح او برای تزریق واکسن به همه آمریکایی‌های بالای ۱۶ سال از ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) است.

مایکل کوریلا مدیر موسسه ملی سلامت آمریکا گفت: هنوز معلوم نیست که دز سوم واکسن مزیتی برای جوانان داشته باشد. نمی‌توان هر وقت که فکر می‌کنیم مشکلی وجود دارد به مردم واکسن بزنیم.

رای این کمیته مشورتی الزام آور نیست و سازمان غذا و داروی آمریکا مجبور به پذیرش آن نیست. اما اگر این سازمان به این رای بی اعتنا باشد ابهامات مهمی را در خصوص مساله دخالت سیاسی بر خواهد انگیخت و دانشمندان عضو این سازمان را در مقابل مقام‌های سیاسی قرار خواهد داد که از طرح بایدن درباره تزریق دز سوم واکسن کرونا حمایت می‌کنند.

اعضای کمیته فدرال درباره این که چه کسی با ریسک بالا مواجه است و باید دز سوم واکسن را دریافت کند تصمیم گیری نکرده است، اما این طبقه بندی می‌تواند شامل کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و افراد دارای بیماری‌های دیابت یا چاقی مفرط و بیماری‌های قلبی باشد.

افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند تاکنون واجد شرایط دریافت دز تقویتی واکسن هستند هر چند که توصیه‌های تزریق گسترده‌تر دز سوم فقط درباره واکسن‌های فایزر و بیون تک کاربرد دارد. افرادی که واکسن مدرنا و جانسون اند جانسون را دریافت کرده اند تا زمان مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا نمی‌توانند دز سوم را دریافت کنند.

تحقیقات در آمریکا نشان می‌دهد که به مرور زمان واکنش ایمنی بدن در برابر کرونا کاهش می‌یابد، اما واکسن‌های کنونی همچنان اجازه نمی‌دهند افراد به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ مبتلا شوند.

یک دانشمند سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا گفته است آمار و اطلاعات نشان می‌دهد هر چند به مرور زمان میزان محافظت در مقابل ابتلا کم می‌شود، اما محافظت از بدن در مقابل بیماری شدید همچنان انجام می‌شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها