jamejamonline
لرستان عمومی کد خبر: ۱۳۳۷۹۹۹   ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۰

جعفرزاده، عضو هیئت مدیره کارخانه صدر فولاد: دو هفته از آغاز عملیات اورهال (سرویس و راه اندازی) کارخانه صدر فولاد می گذرد. و در کمتر از 3 ماه به مرحله تولید می رویم.

به گزارش اختصاصی جام جم آنلاین لرستان: کارخانه صدر فولاد خرم‌آباد که در زمینی به مساحت 35 هکتار  احداث شده بود و یکی از بهترین واحدهای تولیدی ذوب آهن و میلگرد بود که سالانه ۶۰۰ هزار تن فولاد تولید می‌ کرد و قرار بود این میزان تولید ۲.۵ برابر شود متاسفانه این مهم نه تنها محقق نشد و به منصه ظهور نرسید بلکه این کارخانه در پاییز سال 96 نتوانست وضع موجود خود را هم حفظ نماید و حدود 4-5 سال گذشته به دلیل بدهی بیش از 150 میلیارد تومانی به سیستم بانکی و عدم تامین سرمایه در گردش به تعطیلی کشیده شد و 180 کارگر، آن از کار بیکار شدند.
 
اما طی بررسی ها و پیگیری های صورت گرفته و برگزاری جلسات مکرر، حال نوید روزهای خوشی برای چرخش تولید در این کارخانه و بازگشت به کار کارگران آن به گوش می رسد. به گونه ای که هیئت مدیره مجموعه عنوان کرده اند که تا قبل از 3 ماه نیز این پروژه به مرحله تولید می رسد و در جهت تق.یت استان،  نیروهای قبلی به کار بر می گردند و نیروهای بومی در اولویت جذب قرار می گیرند.
 
 
عضو هیئت مدیره شرکت صدر فولاد گفت: چندین سال است که متاسفانه به دلیل تفکرات و بینش های اشتباه کار کارخانه به جایی رسید که نتوانست به بهره برداری برسد.
 
حسن جعفرزاده افزود: با کمک هولدینگ، عاملیت دکتر بیگی؛ مدت ها مشکلات و موانع تولید در مجموعه بررسی و مطالعه شد و کارگروههای مختلف بکار گرفته شد و از اقتصاددانان بزرگی کمک گرفته شد.
 
وی ادامه داد: کار به مرحله ای رسیده که می خواهیم  دوستان ارشد و نمایندگان استان ما را بیشتر حمایت کنند. زیرا این پروژه فقط فولاد نیست بلکه یکی از بزرگترین پروژه های استان است و قابلیت های زیادی از حیث اشتغال، درآمد و اقتصاد برای استان خواهد داشت.
 
عضو هیئت مدیره شرکت صدر فولاد بیان کرد: الان استنباط این است که ذهن و مسیر مسئولان ارشد و نمایندگان به ما نزدیکتر شده و لازم است تا برای به سرانجام رساندن پروزه به ما کمک کنند.
 
وی افزود: بزرگترین نگرشی که در این پروژه انجام شد سوای بحث بدهی ها و مشکلات، همزمان طرح توسعه نیز بررسی و محیط ارزیابی شد مرحله اورهال بیش از دو هفته است راه اندازی شده و مشکل برق نیز حل شده و وارد مدار شده است.
 
عضو هیئت مدیره شرکت صدر فولاد اظهار کرد: در مورد سالن اصلی نیز دستگاههای مختلف راه اندازی شده، بحث مکانیکی،  بحث نورد نیز انجام شده است.
 
جعفرزاده در خصوص بحث حفاظت نیز بیان کرد: از ناجا درخواست کرده ایم که بحث حفاظت این مجموعه را برعهده بگیرند و تاکنون 15 نیرو را برای حفاظت معرفی نموده اند.
 
وی تصریح کرد: فضاسازی کارخانه در حال پیگیری است و پیش بینی و برنامه ریزی ها بر این منوال است که تا قبل از 3 ماه به مرحله تولید برویم.
 
اشتغالزایی پروژه

عضو هیئت مدیره شرکت صدر فولاد در بخش دیگری از صحبت هایش به بحث اشتغال در این مجموعه اشاره کرد و گفت: تقریبا بین 100 تا 130 نفر اشتغالزایی داریم و تفکری که در مورد اشتغالزایی صورت گرفته بعد از بازه 6 ماهه نیروها دوبرابر می شوند.
 
وی عنوان کرد:  اما چون در آینده بحث توسعه شرکت نیز در دستور کار است ، برنامه مالک جدید این است که تا 4.5 میلیون تن تولید در قسمت ذوب کارخانه داشته باشند که با این اوصاف در آینده نزدیک 2 هزار و 500 نفر اشغالزایی مستقیم ایجاد خواهد شد.
 
جذب نیروهای بومی
 
عضو هیئت مدیره شرکت صدر فولاد بیان کرد: فعالیت شرکت در ۲ نوبت کاری آغاز و میلگرد ۱۲ و ۱۸ به مدت ۱۵ روز تولید شود ضمن اینکه در مدت بروزرسانی تجهیزات، نیروها نیز آموزش لازم را خواهند دید.
جعفر زاده همچنین به جذب نیروهای بومی در این مجموعه اشاره و ادامه داد: نگرش این است که استان را تقویت کنیم و بکارگرفتن نیروهای بومی در این واحد در اولویت است و کارگرانی که از گذشته در این شرکت مشغول به کار بوده و اکنون بیکار شده‌اند نیز در اولویت جذب و بازگشت به کار قرار دارند. جذب نیروهای بومی نیز در اولویت است، مگر به صورت استثناء فردی دارای تخصص مربوط در استان نباشد.
 
 
فاطمه حافظی- جام جم لرستان
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس لرستان - یادداشت

بیشتر
نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

حمل‌ونقل بخش مهمی از فعالیت‌ها در بخش گردشگری است که علاوه بر جابه‌جایی گردشگران از مبدأ به مقصد، خود نیز می‌تواند یک جاذبه گردشگری باشد. راه آهن یکی از اقتصادی‌ترین وسایل حمل و نقل محسوب می‌شود.

نیازمندی ها