دانشمندان آمریکایی می‌گویند روزانه ۵ کیلومتر پیاده روی ساده، به میزان قابل توجهی در افزایش طول عمر موثر است.
کد خبر: ۱۳۳۷۴۶۹

به گزارش جام جم آنلاین، داشتن رژیم غذایی مناسب، سبک زندگی سالم و تحرک کافی راز افزایش طول عمر است.

بسیاری از متخصصان برای سلامتی بدن همواره بر ورزش کردن تاکید دارند. با این حال، برای بهره بردن از فواید ورزش لزومی ندارد که حتماً به باشگاه ورزشی رفته و یا فعالیت‌های سنگین کنید.

پیاده روی یکی از فعالیت‌های سبک است که باعث استقامت بدن، سوختن کالری اضافی، حفظ سلامتی قلب و بهبود سلامت روحی می‌شود. با وجود این، بسیاری از مردم نمی‌دانند چه میزان پیاده روی برای سلامتی مفید است.

دانشمندان آمریکایی تحقیقات جدیدی درباره پیاده روی در میان افراد میانسال انجام دادند. یافته‌های محققان نشان داد پیاده روی ساده شامل ۷ هزار گام در روز می‌تواند به میزان قابل توجهی بر روی سلامت و افزایش طول عمر افراد میانسال تاثیر بگذارد.

دانشمندان مشاهده کردند افرادی که روزانه ۷ هزار گام (معادل ۵ کیلومتر) پیاده روی معمولی انجام می‌دهند، بدن خود را در برابر ابتلا به بیماری‌های جدی بیمه کرده و کمتر احتمال دارد که در یک دهه آینده زندگی خود جان خود را از دست بدهند.

در این پژوهش محققان دانشگاه ماساچوست ۲۱۰۰ فرد ۳۸ تا ۵۰ ساله را مورد مطالعه قرار دادند. این افراد به دو گروه شامل گروهی که کمتر از ۷ هزار گام پیاده روی می‌کنند و گروهی که بیشتر از این میزان پیاده روی می‌کنند، تقسیم شدند.

نتایج این پژوهش نشان داد افرادی که بیش‌تر از ۷ هزار گام در طول روز پیاده روی می‌کنند ۵۰ تا ۷۰ درصد خطر مرگ زودهنگام در آن‌ها کاهش می‌یابد.

محققان می‌گویند پیاده روی طیف گسترده‌ای از تاثیرات مثبت را بر روی سلامتی دارد که شامل بهبود عملکرد قلبی – عروقی، بهبود کیفیت خواب، و ارتقای سلامت روانی می‌شود.

در کوتاه مدت پیاده روی باعث تناسب اندام می‌شود. با این حال، فواید پیاده روی بلند مدت شامل کاهش خطر ابتلا به گرفتگی عروق کرونری قلب، بیماری‌های قلبی، و مرگ می‌شود.

فعالیت‌ های فیزیکی همانند پیاده روی همچنین می‌تواند باعث تقویت عضلات و جلوگیری از آسیب به بدن به دلیل فعالیت شود.

فواید پیاده روی

توصیه می‌شود پیاده روی را به یک عادت روزانه تبدیل کنید. می‌توانید برای تحقق انجام ۷ هزار گام در روز اقدامات ذیل را انجام دهید:

۱- بخشی از مسیر خانه تا محل کار را پیاده روی کنید.
۲- برای انجام خرید از ماشین استفاده نکنید.
۳- از پله‌ها به جای آسانسور استفاده کنید.
۴- کودکتان را پیاده تا مدرسه ببرید.
۵- با دوستانتان پیاده روی کنید.
۶- پس از شام و پیش از به بستر رفتن با خانواده یا دوستان پیاده روی کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها