رئیس سازمان صنعت معدن وتجارت هرمزگان گفت :  صنایع دریایی یک صنعت استراتژیک استان محسوب می شود.
رئیس سازمان صنعت معدن وتجارت هرمزگان گفت :  صنایع دریایی یک صنعت استراتژیک استان محسوب می شود.
کد خبر: ۱۳۳۷۲۲۳


به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،رئیس سازمان صنعت معدن وتجارت هرمزگان گفت :  صنایع دریایی یک صنعت استراتژیک استان محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت هرمزگان ؛ خلیل قاسمی اظهار داشت:  استان هرمزگان در زمینه های ساخت و تعمیر شناورها و دیگر صنایع مرتبط حرف نخست را می زند. 


وی در خصوص واردات شناورهای فایبر گلاس از کشورهای دیگر بیان کرد: با توجه به ظرفیتهای تولیدی در استان واردات شناورهای فایبر گلاس تا ظرفیت 100 هزار تن(DWT) و تجهیزات فراساحلی که توانایی ساخت آن در استان و کشور وجود دارد، ممنوع است.


قاسمی ممنوعیت این واردات این نوع شناور را رونق بخشی به این صنعت در استان دانست و بیان داشت: این ممنوعیت موجب گسترش کار در این زمینه خواهد شد. 

قاسمی افزود: درحال حاضر ۴۷ واحد شناورسازی در زمینه ساخت وتعمیر انواع کشتی های فلزی و فایبرگلاس در استان فعالیت دارند که  این واحدهای شناورسازی برای بیش از پنج هزار نفر در هرمزگان شغل ایجاد کرده است.


قاسمی ادامه داد: استفاده حداکثری از توانمندی ها و ظرفیت های کارخانجات کشتی سازی در استان  الزامی بوده و واردات کلیه شناورها و سکوهای دریایی طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، ممنوع می باشد
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها