jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۷۲۱۹   ۲۲ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۷

شرکت سینوفارم ۴ واکسن جدید برای مقابله با سویه های دلتا و بتای ویروس کرونا رونمایی کرده است. یکی از این واکسن ها مراحل اول و دوم آزمایش بالینی را پشت سر گذاشته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، به گفته ژانگ یونتائو محقق ارشد یک زیرمجموعه سینوفارم، واکسن‌های جدید توسعه یافته برای مقابله با سویه دلتا و بتای ویروس کرونا بسیار کارآمد هستند.

واکسن‌های مذکور در یکی از زیر مجموعه‌های سینوفارم به نام CNBG ساخته شده‌اند. به طور دقیق‌تر این شرکت طی نمایشگاه بین المللی CIFITS چین که از ۲ تا ۷ سپتامبر در پکن برگزار شده بود از ۴ واکسن جدید برای سویه‌های دلتا و بتای کووید ۱۹ رونمایی کرد.

به گفته ژو جینگ جین یکی از مدیران CNBG، این ۴ واکسن با استفاده از روش‌های ویروس غیرفعال، پروتئین نوترکیب و mRNA ساخته شده‌اند. میان آن‌ها واکسن پروتئین نوترکیب فاز یک و دو آزمایش بالینی را پشت سر گذاشته است.

دو واکسن توسعه یافته با فناوری ویروس غیر فعال نیز در حقیقت نسخه‌های ارتقا یافته واکسن‌های انستیتو محصولات زیست شناسی پکن (BIBP) و انستیتو محصولات زیست شناسی ووهان (WIBP) هستند که از آغاز ۲۰۲۱ میلادی در بازار عرضه شده‌اند. به گفته ژانگ شرکت CBNG اکنون به دنبال تأیید رگولاتور دارویی چین جهت انجام آزمایش‌های بالینی نسخه‌های ارتقا یافته واکسن‌های BIBP و WIBP است.

این شرکت پس از دریافت تأییدیه مورد نظر، آزمایش‌های بالینی واکسن‌ها در کشور‌های دیگر را تسریع می‌کند تا تأثیرگذاری آن‌ها در مقابل شاخه‌های کووید ۱۹ را بررسی کند. CBNG امیدوار است نتایج این آزمایش‌ها تا نیمه ۲۰۲۲ میلادی مشخص شود.

واکسن‌های کووید ۱۹ سینوفارم و سینوواک که با فناوری ویروس غیر فعال ساخته شده و اکنون در بازار هستند، همچنان در مقابل سویه‌های دلتا و بتا ایمنی ایجاد می‌کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها