مدیر شعب بانک مسکن در استان کردستان از افزایش تسهیلات مسکن در استان از محل حساب پس انداز جوانان به 700 میلیون تومان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۳۷۱۶۹
سقف تسهیلات مسکن در کردستان به 700 میلیون تومان رسیدبه گزارش جام جم آنلاین کردستان، جلال الدین سلیمی شامگاه یکشنبه در نشستی با خبرنگاران استان که در فضای مجازی برگزار شد، به بیان جزییات افزایش تسهیلات مسکن از محل حساب پس انداز جوانان پرداخت و اظهار داشت: با پیشنهاد بانک مسکن و تصویب شورای پول و اعتبار و موافقت بانک مرکزی ، سقف تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان در همه شهرهای استان کردستان به 700 میلیون تومان در پایان سال پانزدهم و 300 میلیون تومان در پایان سال پنجم افزایش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد:  سقف این تسهیلات مسکن در پایان سال پانزدهم در تهران،‌ یک میلیارد تومان و در ‌ شهرهای بزرگ 850 و در سایر شهرها که استان کردستان شامل آن می شود مبلغ 700 میلیون تومان است. 

مدیر امور شعب بانک مسکن استان کردستان افزود: البته این سقف ها در پایان سال پنجم در تهران 400 میلیون تومان  و در شهرهای بزرگ 350 میلیون تومان و در سایر شهر ها 300 میلیون تومان است.

سلیمی  درخصوص حساب جوانان و حداقل مبلغ واریزی ماهانه این حساب‌ گفت: حساب جوانان بانک مسکن حسابی است که با هدف تامین آتیه فرزندان در حوزه مسکن ایجاد شده است تا بتواند پاسخگویی مناسب برای دغدغه های خانواده ها برای تامین مسکن فرزندانشان از مسیر پس انداز باشد و حداقل مبلغ واریزی ماهانه برای این حساب مبلغ 200 هزار تومان است.

وی در ارتباط با وضعیت طرح اقدام ملی و اجرای پروژه های این طرح در استان گفت: در استان کردستان 29 هزار نفر در طرح اقدام ملی ثبت نام کرده اند که بعد از پالایش متقاضیان، برای تعداد 9 هزار و 72 نفر واجد شرایط در  بانک مسکن حساب افتتاح شده است. 

مدیر شعب بانک مسکن در استان کردستان یادآور شد: در حال حاضر در شهرستان‌ دهگلان14 پروژه، قروه 24 پروژه، دیواندره 37 پروژه، کامیاران32 پروژه و در سنندج هم 2 پروژه 200 و 140 واحدی اجراء شده است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها