jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۷۰۵۹   ۲۲ شهريور ۱۴۰۰  |  ۰۱:۰۶

طبق توصیه های جدید انجمن قلب آمریکا، برخی افراد قبل از رفتن به نقاط مرتفع باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند.

به گزارش جام جم آنلاین، این توصیه ها در مورد افراد مبتلا به فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر، اختلالات تپش قلب (آریتمی) یا نارسایی قلبی اعمال می شود.

در مناطق کوهستانی، به ویژه ارتفاعات ۲۹۸۰ تا ۴۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا، فعالیت هایی مانند اسکی، پیاده روی، دوچرخه سواری یا صعود می تواند به دلیل میزان پایین اکسیژن و تغییرات فشار هوا، دما و رطوبت، قلب و عروق را تحت فشار قرار دهد.

در ارتفاعات بالا، قلب حتی در زمان استراحت به خون غنی از اکسیژن بیشتری نیاز دارد. به گفته محققان، غش کردن حتی در ارتفاعات ۲۶۸۰ متری از سطح دریا شایع است و می تواند در یک روز رخ دهد.

دکتر «ویلیام کرنول»، استادیار قلب در دانشگاه کلرادو، در این باره می گوید: «بسیاری از مردم و متخصصان مراقبت های بهداشتی با علائم بیماری حاد کوه مانند سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و ضعف آشنا هستند.»

وی در ادامه می افزاید: «با این حال، آنها ممکن است از فشار وارد شده بر بدن، به ویژه قلب و ریه ها، هنگامی که افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی به مناطق کوهستانی سفر می کنند که در آن کاهش اکسیژن در مقایسه با شرایط سطح دریا کاهش می یابد، آگاهی نداشته باشند. اگر افراد از این شرایط مطلع نباشند ممکن است در معرض خطر عوارض جانبی در این نوع محیط ها قرار گیرند.»

متخصصان نکات زیر را برای سفر ایمن به ارتفاعات بالا مطرح می کنند:

• به تدریج ارتفاع را افزایش دهید تا بدن بتواند با میزان پایین اکسیژن سازگار شود.

• آب بنوشید.

• داروها را بر اساس توصیه پزشک تنظیم کنید.

• از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.

مرگ ناگهانی قلبی شایع ترین علت مرگ و میر در ارتفاعات است. ممکن است بدون هشدار اتفاق بیفتد و منجر به مرگ شود. عوامل خطر شامل سابقه حمله قلبی، مرد بودن و سن بالا است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها