آمار نشان می‌دهد احتمال ابتلا به کرونا در افرادی که واکسینه نشده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند ۴.۵ برابر بیشتر است و احتمال بستری شدن این افراد و مرگ ناشی از کرونا نیز به ترتیب ۱۰ و ۱۱ برابر بیشتر است.
کد خبر: ۱۳۳۶۹۲۷

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس یک مطالعه جامع در آمریکا، واکسن‌ های کووید ۱۹ علیه گونه دلتا موثر هستند و از بستری‌شدن و مراجعه اورژانسی به بیمارستان بر اثر کرونا جلوگیری می‌کنند.

در ادامه آمده است واکسن مدرنا در مقایسه با فایزر و جانسون اند جانسون علیه گونه دلتای کرونا موثرتر است.

نتیجه یک مطالعه با بررسی بیش از ۶۰۰ هزار مورد کووید ۱۹ در بیش از ۱۳ ایالت آمریکا از تاریخ آوریل تا جولای سال ۲۰۲۱ میلادی که امروز منتشر شده نشان می‌دهد احتمال ابتلا به کرونا در افرادی که واکسینه نشده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند ۴.۵ برابر بیشتر است.

در ادامه آمده است احتمال بستری شدن این افراد بر اثر کرونا و مرگ ناشی از کرونا نیز به ترتیب ۱۰ و ۱۱ برابر بیشتر است.

در این مطالعه آمده است واکسیناسیون سراسری و همگانی تنها و تنهاترین راه برای مقابله با این پاندمی است.

این مطالعه نشان می‌دهد بیش از ۹۰ درصد افرادی که در بیمارستان‌های آمریکا بستری هستند، افراد واکسینه نشده هستند.

با توجه به اینکه در بسیاری از کشورها جنبش‌های ضد واکسن به راه افتاده و جامعه را با اخبار کذب تشویق به عدم واکسیناسیون می‌کنند، نگرانی‌های عمومی در این زمینه افزایش یافته است.

یادمان باشد اگر فرد واکسینه شده به کرونا مبتلا می‌شود؛ بدان معنا نیست که واکسن کارایی ندارد! بدانید اکثر افراد واکسینه‌ شده در صورت ابتلا علائم بسیار خفیفی دارند و به ندرت بستری می‌شوند یا از بین می‌روند.

هیچ واکسنی ۱۰۰ درصد موثر نیست؛ بلکه علائم را کاهش می‌دهد و از مرگ جلوگیری می‌کند. با شایعات بی اساس جان خود و عزیزانتان را به خطر نیندازید.

منبع: ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها