jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۳۶۸۵۱   ۲۰ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۴:۴۰

دفتر کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد

جریمه یک بانک رومانیایی برای نقض تحریم‌ های ایران

دفتر کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد، بانک «فرست بنک» رومانی برای 98 تراکنش مالی به ارزش 3.5 میلیون دلار از طریق بانک‌ های آمریکایی به نفع اشخاص و نهادهای مستقر در ایران و سوریه، با پرداخت جریمه موافقت کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین، بانک «فرست بنک» رومانی و شرکت «جی سی فلاورز» توافق کردند تا 862 هزار و 318 دلار به دفتر کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا، اوفک (OFAC)، برای مصالحه بر سر نقض تحریم‌ های ایران و سوریه بپردازند.

شرکت «جی سی فلاورز»، یک شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی است که مالکلیت بانک «فرست بنک» رومانی را در اختیار دارد. این شرکت در سال 2018، بخش اعظمی از سهام این بانک را خریداری کرده است.

بر اساس این گزارش، در اوایل سال 2019، بانک ملی رومانی، ناظر فرست بنک، یک معامله دلاری آمریکا را که فرست بنک برای حمل الوار از رومانی به سوریه انجام داده بود ، مطرح کرد.

فرست بنک، در ابتدا یک بازنگری پنج ساله برای جلوگیری از انجام هرگونه معامله ممنوع دیگر را آغاز کرد. پس پایان این بازنگری، فرست بنک داوطلبانه مراودات خود را به OFAC اعلام و با تحقیقات همکاری کرد.

در بازه زمانی مارس 2016 تا دسامبر 2018، فرست بنک، 34 پرداخت خروجی را از طریق بانک‌های آمریکایی پردازش کرد که در آنها کاربر نهایی معامله در ایران مستقر بود. این پرداخت‌ها به نفع مشتریان ایرانی فرست بنک انجام شده بود.

از جولای 2016 تا دسامبر 2018، فرست بنک 36 پرداخت خروجی را از طریق بانک های آمریکایی پردازش کرد که اسناد مالی تجاری نشان می‌دهد، واردکنندگان در سوریه مستقر بودند.

همچنین بین اکتبر 2018 و مارس 2019، این بانک، 28 پرداخت به یورو انجام داده است که شامل طرف‌های ایرانی می‌شود، در حالی که فرست بنک می‌دانست یا دلیل داشت که پرداخت‌ها برای طرف های ایرانی انجام می‌شود.

در مجموع، فرست بنک 98 تراکنش مالی به ارزش 3.5 میلیون دلار از طریق بانک‌های آمریکایی به نفع اشخاص و نهادهای مستقر در ایران و سوریه انجام داده است.

به گزارش فارس، روز گذشته نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال جریمه علیه یک شرکت مستقر در تگزاس به اتهام عدم رعایت قوانین مربوط به تحریم‌های ایران خبر داد.

این شرکت مستقر در تگزاس که در زمینه ساخت تجهیزات سخت ‌افزاری و نرم‌ افزاری انیمیشن‌های سه بعدی فعالیت می‌کند، به دلیل نقض تحریم‌‌ها علیه ایران جریمه شد.

دفتر کنترل دارایی ‌های خارجی وزارت خزانه‌ داری آمریکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شرکت «نیوتک» با پرداخت بیش از ۱۸۹ هزار دلار برای حل و فصل ادعاهای مبنی بر نقض آگاهانه تحریم‌‌ها علیه ایران موافقت کرده است.

جنگ اقتصادی علیه ایران

دولت آمریکا در راستای اهداف خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران و پیشبرد جنگ اقتصادی علیه این کشور تحریم‌هایی را به بهانه‌های مختلف وضع کرده است. واشنگتن شرکت‌های آمریکایی و شرکت‌های مستقر در کشورهای ثالث را به تبعیت از این تحریم‌ها ملزم می‌کند.

«دفتر تروریسم و اطلاعات مالی» وزارت خزانه‌داری یا «FTI» که در سال ۲۰۰۴ به عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه‌داری آمریکا ایجاد شده مرکز طراحی جنگ اقتصادی این کشور علیه کشورهای مخالف با سیاست‌های کلان واشنگتن به شمار می‌رود.

«دفتر تروریسم و اطلاعات مالی» مأموریت ادعایی خود را «اجرای راهبردهای دولت آمریکا برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم در سطح داخلی و بین‌المللی، تدوین و اجرای راهبردهای ملی در خصوص مبارزه با شبکه‌های پولشویی و تأمین مالی تروریسم» اعلام می‌کند.

این دفتر شامل چهار زیرمجموعه ۱-دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) ۲- دستیار وزیر در امور اطلاعات و تحلیل ۳- دستیار وزیر در امور تأمین مالی تروریسم و ۴- شبکه اجرای قوانین مربوط به جرائم مالی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها