پیکر مرحوم حیدر رحیم‌پور ازغدی، از یاران دیرین رهبر معظم انقلاب، روز شنبه در صحن کوثر حرم امام رضا(ع) در مشهد تشییع و در رواق دارالحجه به خاک سپرده شد.
کد خبر: ۱۳۳۶۷۹۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از خدام بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) و مردم از جمله حاضران در تشییع پیکر مرحوم رحیم‌پور ازغدی بودند.

قرائت قرآن کریم، مرثیه سرایی از جمله بخش‌های مراسم تشییع آن مرحوم بود که در این آیین حسن رحیم‌پور ازغدی، فرزند آن مرحوم بخشی از وصیتنامه پدر خود را قرائت کرد و گفت: پدرم در وصیت خود نوشت تا آخرین لحظه پیرو امام خمینی (ره) و نایب ایشان بودم، خدای را سپاس که تا امروز هیچ شبهه‌ای قلب مرا نلرزاند و تا توانستم در راه اهداف پیشوایانم گفتم و نوشتم.

وی ادامه داد: پدرم دوست داشت در مشهد، محلی برای طلاب غیرایرانی ایجاد کند و می‌گفت آن‌ها بسیار مظلوم هستند.

حسن رحیم پورازغدی گفت: پدر وصیت کرده بود او را در منطقه محرومان غسل بدهند. با دسته گل و پرده و پلاکارد و اینگونه مخارج مخالف بود و می‌گفت این کار‌ها هیچ کمکی به میت نمی‌کند. بزرگترین عبادات را خدمت به فقرا و محرومان می‌دانست.

فرزند مرحوم رحیم‌پور ازغدی گفت: پدرم توصیه کرد هیچ مخارجی برای گل و پلاکارد در مجلس ختم انجام نشود و اگر کسی می‌خواهد اینگونه کار‌ها را انجام دهد وجه آنرا جمع کنیم و خود نیز دو سه برابر اضافه نماییم و برای طلاب علوم دینی کاغذ و قلم خریداری کنیم.

پس از پایان قرائت وصیت نامه، نماز میت توسط آیت الله سیدجعفر سیدان از اساتید حوزه علمیه مشهد بر پیکر مرحوم رحیم پور ازغدی اقامه شد و پس از آن پیکر آن مرحوم در رواق دارالحجه به خاک سپرده شد.

حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی، فعال سیاسی و از مبارزان دوران انقلاب اسلامی، نوزدهم شهریورماه، در ۸۹ سالگی بر اثر نارسایی قلبی درگذشت.

در پی درگذشت مرحوم رحیم پورازغدی، رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری و برخی دیگر از مسوولان کشور پیام‌های تسلیتی صادر کردند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها