استانها - خراسان رضوی - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamonline
خراسان رضوی
ترافیک در ورودی‌های مشهد پرحجم است

رییس پلیس‌راه خراسان رضوی:

ترافیک در ورودی‌های مشهد پرحجم است

رییس پلیس‌راه خراسان رضوی گفت: در سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) ترافیک در ورودی‌های شهر مقدس مشهد پرحجم و نیمه‌سنگین است.

تلاقی تاریخ و تجدد در یک سازه باشکوه

گفتگو با مدیر دومین موزه استاندارد کشور در مشهد

تلاقی تاریخ و تجدد در یک سازه باشکوه

نام پارک کوهسنگی مشهد احتمالا به گوش تمام ایرانیانی که حتی یک بار برای زیارت به این شهر سفر کرده باشند، رسیده است؛ پارکی که در مرکز شهر و جایی نزدیک حرم مطهر است و فضایی برای استراحت و تفریحی کوتاه و اجمالی.

احیای اصالت حریم رضوی

اجرای طرح جدید «حریم رضوی» در بافت مرکزی مشهد آغاز شد

احیای اصالت حریم رضوی

سرانجام طرح جدید بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی موسوم به «طرح حریم رضوی» که از سوی شهردار سابق مشهد در آخرین روز کاری به شهردار منطقه ثامن این شهر ابلاغ شد به‌طور کامل روی سیستم یکپارچه شهرسازی شهرداری مشهد پیاده‌سازی شد تا تلاش‌های تقریبا شش ساله فعالان مدنی برای تغییر وضعیت این محدوده ثمر دهد.

چالش در مظهر جهان

پر کردن مظهر قنات جهانی قصبه گناباد فعلا و به اجبار نهادهای قانونی متوقف شد

چالش در مظهر جهان

یکی از مواردی که طی سال‌های اخیر به‌شدت در سطح اقتصاد شهری مورد توجه قرار گرفته، مساله برندینگ شهری است و این یعنی همه مدیران شهری و حتی اقشار مختلف ساکن در یک شهر در تلاش هستند تا اعتبار نام شهر خود را در سطح استان، کشور و حتی جهان و به تبع آن اقتصادش را با استفاده از گزینه حضور گردشگر افزایش دهند.

کهن عزاخانه‌ های محرمی (+تصاویر)

برخی خانه‌ های مشهد سال‌هاست در ایام محرم و صفر، تکیه و عزاخانه می‌شوند

کهن عزاخانه‌ های محرمی (+تصاویر)

ماه محرم که می‌شود فرقی ندارد شرایط چگونه باشد، جنگ یا صلح، آرامش یا بحران، بیماری یا سلامتی و... به هر نحو که باشد، شوق حسین (ع) و عزاداری برای او ، خاندان و اصحابش در دل ایرانیان می‌جوشد و هر کدام به نحوی تلاش می‌کنند ارادت خود را به سالار شهیدان و خاندانش نشان دهند.

دوره نهفتگی ویروس دلتا یک روز است

رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کرونای بیمارستان امام رضا(ع) مشهد:

دوره نهفتگی ویروس دلتا یک روز است

رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کرونای بیمارستان امام رضا(ع) مشهد گفت: دوره نهفتگی ویروس دلتا یک روز است. کرونا مانند زامبی است تا وقتی در خیابان باشید همه مبتلا می‌شوند.

تخریب خاطرات سینمایی مشهدی‌ ها (+عکس)

دامنه تخریب سریالی آثار تاریخی انگار از خانه‌های تاریخی به سینماها و از تهران به مشهد رسیده است

تخریب خاطرات سینمایی مشهدی‌ ها (+عکس)

سینما طی بیش از 120سالی که از ایجاد نخستین نمونه ایرانی‌اش توسط «میرزا ابراهیم‌ خان صحاف‌ باشی» می‌گذرد به بخشی از خاطره جمعی ایرانیان تبدیل‌شده است، به‌ویژه در شهرهایی چون تهران و مشهد که نسل نخست سینماها در یک محدوده جغرافیایی مشخص شهری ساخته‌شده و به بخشی از گذشته نوستالژیک مردم این مناطق تبدیل‌شده است؛ آن‌گونه که لاله‌زار تهران هنوز نزد مردم به خیابان سینماها شناخته می‌شود و خیابان ارگ هم لاله‌ زار مشهد است.

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر