نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس گفت: مهمترین چالش آینده لرستان چالش آب خواهد بود و شاید برخی از مناطق بخاطر بحران کم آبی متروکه شود.
کد خبر: ۱۳۳۶۵۴۳
 به گزارش جام جم آنلاین لرستان: محمدرضا مبلغی اظهار کرد: ارزشمندی هر دولت در گرو میزان ارائه خدمات آن به ملت و مردم خود خواهد بود؛ در این میان وزارتخانه های نیرو، صمت، تعاون، کار و غیره نقش مهمی ایفا می کنند.
 
وی ادامه داد: در این میان از ریاست جمهور در رابطه با ویژه شدن استان لرستان تشکر می کنم؛ البته آمار بیکاری و فقر در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان اقتضاء می کند فرمانداری های انان نیز ویژه شوند تا در راستای محرومیت زدایی اقدام کنیم.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: ضعف مدیریت که معمولا در استان لرستان وجود داشته، بدترین دردی است که لرستان از آن رنج می برد لذا مهمترین خدمت دولت جدید برای مردم استان، انتصاب مدیران قوی، پاکدست و خدوم در همه عرصه های مدیریتی باشد.
 
مبلغی تصریح کرد: احداث سد معشوره آن هم در حجم و تخصیص مناسب که جوابگوی آب شرب، صنعت و کشاورزی برای شهرستان های کوهدشت و رومشکان و دیگر شهرستان های غرب استان باشد مورد تاکید است.
 
وی گفت: مشکلات در حوزه کوهدشت و رومشکان بیشمار است که نشان از کم کاری و ضعف عملکرد و اجحاف مسئولان در حق آن مردم بزرگ است.
 
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حدود 3 سال از سیل ویرانگر ابتدای سال 98 می گذرد ولی هنوز هیچ کاری برای افراد بی خانمان بر اثر بالا آمدن سد سیمره نشده که کوتاهی و ستمکاری در حق مردم رودبار در بخش کوه‌نانی است؛ چرا بنیاد مسکن وظیفه خود را در رابطه با 5 سایت تعیین شده برای ایجاد منازل مردم انجام نمی دهد؛ مگر فلسفه وجودی این مجموعه ارائه خدمات به مردم نیست.
 
وی ادامه داد: چرا وزارت نیرو وظیفه خود نسبت به این مردم انجام نداده است؛ آیا گناه این مردم نجیب و و مظلوم، صبر بر مصیبت مسئولان ناکارآمد است. دولت باید وظیفه خود را نسبت به این مردم انجام دهد و خوبی دولت به چیزی جز این مهم معنا نمی شود.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: عدم پرداخت وجوه زمین های زیرآب رفته مردم، مبایعه نامه برایشان امضاء شده اجحاف دیگری بشمار می رود که صورت گرفته است.
 
مبلغی تصریح کرد: مسئولان توزیع برق در لرستان، قطع برق اگر چه مشکلی کشوری است ولی تبعیض در این رابطه قابل قبول نیست. قطعی بدون برنامه قبلی و گاهی بیش از برنامه از پیش تعیین شده و تکرار آن نشان از ضعف مدیریت دارد.
 
رییس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر قوه مقننه گفت: کم آبی شدید و بی سابقه مسئله مهم و اساسی که فاجعه محسوب می شود. مهمترین چالش آینده لرستان چالش آب خواهد بود و شاید برخی از مناطق بخاطر بحران کم آبی متروکه شود.
 
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: لرستان در زمستان سیلاب دارد و در تابستان تشنه است. دشت های تشنه رومشکان و غیره نیازمند آب است که بخشی از آن از طریق سد معشوره و بخش دیگر از طریق پمپاژ آب از رودخانه سیمره قابل برطرف شدن است لذا امیدواریم وزارت نیرو اقدام مناسب انجام دهد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها