متحدان نزدیک رئیس‌جمهور سابق آمریکا می‌گویند او در پی عملکرد بد بایدن در خارج کردن آمریکا از افغانستان، آماده رقابت دوباره با وی در انتخابات 2024 برای ورود مجدد به کاخ سفید است.
کد خبر: ۱۳۳۶۴۰۷
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، متحدان نزدیک «دونالد ترامپ» می‌گویند او آماده رقابت دوباره با «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ در پی خروج ناکام آمریکا از افغانستان است.

به نوشته «اسپوتنیک»، یک سخنگوی سابق و دو عضو جمهوری‌خواه کنگره گفتند رئیس‌جمهور سابق آمریکا تصمیم خود را بعد از تخلیه سراسیمه سفارت آمریکا در کابل به دنبال ورود طالبان به این شهر و حوادث فرودگاه کابل که به کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر از جمله ۱۳ نظامی آمریکایی منجر شد، گرفته است.

«مت گاتز» عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ترامپ می‌بیند که بایدن در آستانه شکست قرار دارد. او می‌خواهد به عنوان یک مبارز به او مشت بزند و نه این که از جایگاه تماشاچی انتقاد کند.

«جیسون میلر» سخنگوی سابق کارزار انتخاباتی ترامپ این هفته گفت که نامزدی وی تقریباً قطعی است.

میلر گفت: من می‌گویم بین ۹۹ تا ۱۰۰ درصد است. من فکر می‌کنم او قطعا در سال ۲۰۲۴ نامزد می‌شود. دیشب مکالمه خوبی با او داشتم. چند روز دیگر به دیدن او می‌روم.

«جیم جردن» نماینده کنگره ایالت اوهایو در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید ترامپ دوباره نامزد می‌شود یا خیر گفت فکر می‌کند این اتفاق می‌افتد.

جردن گفت: من دیروز با او صحبت کردم. او تقریباً آماده است بعد از این همه دیوانگی در افغانستان این موضوع را اعلام کند.

گائتز هم تأکید کرد که ترامپ برای اعلام نامزدی خود عجله‌ای ندارد، زیرا پایگاه (حزب جمهوری‌خواه) به درستی به او وفادار است.

یکی از مقامات سابق دولت ترامپ که نامش فاش نشده هم گفت که عملکرد بد بایدن در خروج از افغانستان، عزم رئیس‌جمهور سابق برای حضور در انتخابات را تشدید نکرد، بلکه آمریکایی‌ها را در خصوص انتخاب وی متقاعد کرد.

در نظرسنجی اخیر انجام شده توسط کالج «امرسون» ترامپ در رقابت رودررو با بایدن برتری نزدیکی کسب کرده است. در حالی که ۴۶ درصد از رای‌دهندگان از بایدن حمایت کردند، ترامپ نیز ۴۷ درصد آرا را کسب کرد.

نحوه اجرای مأموریت خروج از افغانستان در هفته‌های اخیر انتقادات تند داخلی و خارجی را علیه دولت بایدن به همراه داشته است. پس از انفجار مهیب در مجاورت فرودگاه کابل که ده‌ها کشته برجای گذاشت، فشار‌ها برای استعفای رئیس‌جمهور آمریکا نیز تشدید شد. جمهوری‌خواهان امیدوارند بتوانند از این مسئله به نفع خود در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در سال ۲۰۲۲ و ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ بهره ببرند.

«لیندسی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه که در این مدت بر لزوم استعفای بایدن تأکید داشته، گفته است همانند آنچه در عراق و سوریه رخ داد، نیرو‌های آمریکایی به افغانستان بازمی‌گردند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها