نماینده ایران در پاسخ به ادعاهای بی اساس نخست وزیر رژیم صهیونیستی:

برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهدید و در هر زمان تردید نمی‌کنیم

سفیر سابق آمریکا در سرزمین‌های اشغالی به تازگی به میز ایران در وزارت خارجه آمریکا پیوسته است.
کد خبر: ۱۳۳۴۷۶۱
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، «دان شاپیرو» سفیر سابق آمریکا در سرزمین‌های اشغالی به عنوان مشاور ارشد، به میز ایران در وزارت خارجه آمریکا پیوست.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با اعلام این خبر گفت که شاپیرو روابط شخصی با تعداد زیادی از مقام‌های صهیونیستی از جمله «نفتالی بنت» نخست وزیر داشته و می‌تواند نقش کلیدی در هرگونه مذاکرات داشته باشد. قرار است که وی نقش هماهنگ کننده با رژیم صهیونیستی درباره جنبه‌های منطقه‌ای موضوع ایران داشته باشد.

بر اساس اطلاعاتی که مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به آکسیوس داده، شاپیرو از هفته پیش کار خود را به عنوان مشاور ارشد تمام وقت برای «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران آغاز کرده است.

شاپیرو پیش از دیدار بنت با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن بوده و در موضوعات متعدد به ارائه مشاوره به وزارت خارجه پرداخته است اگر چه وی با نمایندگان هئیت اسرائیلی دیداری نداشته است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت که شاپیرو نیمی از زمان خود را در واشنگتن و نیم دیگر را در فلسطین اشغالی به سر خواهد بود و یکی از مهمترین ماموریت‌های وی تعامل با دفتر نخست وزیر، وزارت امور خارجه و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای افزایش هماهنگی بوده تا امکان ایجاد گفتگو‌های تنگاتنگ درباره ایران فراهم شود.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها