فضاهای کاری اداری امروزی به مراتب وضعیت بهتری نسبت به ردیف‌های بی‌پایان اتاقک‌های محصور دفاتر سنتی قدیمی دارند. از آنجایی که نوآوری و خلاقیت در فضاهای اداری امروزی به فاکتور مهمی تبدیل شده‌اند صنایع مرتبط با طراحی فضای اداری نیز به دنبال راهی برای به حداکثر رساندن این فعالیت‌ها هستند.
کد خبر: ۱۳۳۳۰۵۹
به همین جهات یکی از بزرگ‌ترین روندهای فعلی در طراحی مبلمان اداری، تجهیز محیط‌های اداری مشارکتی و تولید مبلمان و انواع میز اداری مشارکتی است. طراحی فضاهای اداری مشارکتی که هم در دفاتر با پلان باز و هم در دفاتر سنتی قابل‌اجرا هستند اگر به درستی اجرا شوند، روابط همکاران، گردش کار و بهره‌وری کلی شرکت را به میزان قابل‌توجهی بهبود می‌بخشند.
 
در فضای کاری مشارکتی از چه نوع میز اداری استفاده کنیم؟
فضای کاری مشارکتی چیست؟

فضاهای کاری مشارکتی دفاتر کاری هستند که در آن کارکنان تیم‌های مختلف در زیر یک سقف کار می‌کنند. شرکت‌هایی که از یک فضای کاری مشارکتی استفاده می‌کنند می‌توانند در همه اندازه‌ها وجود داشته باشند - از استارتاپ‌های در حال رشد گرفته تا شرکت‌های جهانی. این فضا معمولاً شامل ترکیبی از دفاتر خصوصی و مناطق مشترک است که به کارکنان اجازه می‌دهد تا شرایط انعطاف‌پذیری کار کنند.

یک واقعیت مهم که باید به آن توجه کنید: فضای همکاری لزوماً به این معنا نیست که کارکنان شما باید همیشه در میان بسیاری از تیم‌های دیگر در یک منطقه همکاری کار کنند. در بیشتر موارد، هر تیم دارای یک دفتر اختصاصی - یا حتی چندین طبقه خواهد بود؛ اما آن‌ها هنوز این فرصت را خواهند داشت که به مناطق مشترک طراحی شده زیبا با امکانات رفاهی برتر دسترسی داشته باشند که بی شک می‌تواند ارزش زیادی برای شرکت شما داشته باشد.

میز اداری مشارکتی چیست؟

مبلمان مشارکتی و به طور خاص میز اداری مشارکتی برای حمایت از خلاقیت، تقویت طوفان مغزی و ترویج بحث بین اعضای تیم طراحی شده است. میز اداری و مبلمان مشارکتی کار گروهی را بدون نیاز به جابجایی صندلی‌ها و یا چیدمان مجدد فضای شما امکان پذیر می‌کند. استفاده از این میزهای اداری در محیط کار باعث ایجاد فضایی نوآورانه و خلاقانه می‌شود که در دفاتر مدرن امروزی تقریباً لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

مزایای مبلمان و میز اداری مشارکتی

نگاهی به وضعیت کسب و کارهای موفق در جهان نشان می‌دهد که فضاهای کاری مشارکتی چگونه می‌تواند برای کارکنان و نتیجه نهایی - بدون توجه به اندازه شرکت شما تأثیرگذار باشد. مبلمان مشارکتی جنبه‌ای حیاتی در حمایت از اعضای تیم ها در فضای اداری شما دارد و حتی مؤثرترین روش برای استفاده مطلوب از فضا به شمار می‌روند. در ادامه برخی از مزایای استفاده از میز اداری مشارکتی را در محیط‌های اداری خواهید دید.
 
در فضای کاری مشارکتی از چه نوع میز اداری استفاده کنیم؟
چابکی برای حرکت با سرعت تجارت

در دنیای پرشتاب امروز، چابکی ضروری است. به منظور حرکت سریع، املاک و مستغلات شما باید با نیازهای تجاری شما مطابقت داشته باشد. فضاهای کاری مشارکتی به شما این چابکی را می‌دهد. آن‌ها به شما امکان می‌دهند حتی بدون نیاز به جابه جایی در یک ساختمان سنتی، تجارت خود را، توسعه دهید. با داشتن یک فضای مشارکتی، این آزادی را دارید که بدون تلاش زیاد و هزینه اضافی، اندازه تیم یا حتی چیدمان مکان خود را تغییر دهید.

در چنین فضاهایی در زمان‌های بحرانی و دقایقی که باید اعضای تیم در کنار یکدیگر کار کنند، میزهای اداری مشارکتی کار آنان را راحت می‌کند. چرا که مجبور به جابه‌جایی و تغییر چیدمان دفتر برای کار کردن کنار یکدیگر ندارند. همکاران به راحتی می‌توانند با جابه‌جایی صندلی‌ها پشت میزهای مشارکتی به راحتی بر روی پروژه‌های کار تیمی تمرکز کنند و مشکل را سریع‌تر و مؤثرتر حل کنند. مبلمان اداری مدولار در چنین مواقعی بسیار عالی است و به حل مشکلات خلاقانه و مدیریت پروژه کمک زیادی می‌کند.

مشارکت بالاتر

شکی در این نیست که مشاغلی با نرخ مشارکت بالای کارکنان عملکرد بهتری را در تمامی بخش‌ها از خود نشان می‌دهند. یک میز اداری مشارکتی در کوتاه‌ترین زمان افراد یک تیم را در کنار خود جمع می‌کند که یقیناً می‌توانند با کار کردن در کنار هم نتایج بهتری را کسب کنند.

ارتباط قوی‌تر بین کارکنان

 کارکنانی که در کنار هم کار می‌کنند روابط اجتماعی قوی‌تر دارند و در نتیجه شادتر و سالم‌تر هستند. مطالعات نشان داده است که استفاده از میزهای اداری مشارکتی فضای کاری عمودی را کمتر تقویت می‌کند. بر سر این میزها به احتمال زیاد همکاران در پروژه‌ها با یکدیگر ارتباط برقراری می‌کنند و بیشتر با یکدیگر همکاری می‌کنند. در بهترین حالت، این ارتباط در محل کار منجر به بهبود گردش کار با کارکنان اداری و اتلاف وقت می‌شود و بهره‌وری کلی دفتر را افزایش می‌دهد.

استحکام و دوام

میز اداری مشارکتی اغلب دارای پایه‌های انتهایی فولادی و یک تیر عرضی در زیر میز است و صفحه ملامین رویی به پایه‌ها پیچ می‌شود. این پیکربندی باعث می‌شود که این نوع میز اداری نسبت به سایر مدل‌ها محکم‌تر باشد. فولاد همچنین بسیار مقاوم‌تر از پایه‌های میزهای اداری سنتی است که با گذشت زمان خراب می‌شوند و شل و ول می‌شوند؛ بنابراین میز اداری مشارکتی یک خرید هوشمند است زیرا دوام بیشتری نسبت به میزهای اداری سنتی دارد.
 
در فضای کاری مشارکتی از چه نوع میز اداری استفاده کنیم؟
فضای خود را بهینه کنید

یک میز اداری مشارکتی در درجه اول طراحی مینیمالیستی دارد. پاهای فولادی آن حجم کمتری دارد که باعث می‌شود فضای شما بزرگ‌تر به نظر برسد. همچنین پیکربندی این میزها برای اطمینان از تناسب با فضای موردنظر شما آسان است. خوشه‌های فرعی به راحتی ساخته می‌شوند تا حداکثر کارکنان ممکن را در یک منطقه در خود جای دهد، در حالی که به عملکرد آن آسیبی نمی‌رساند. این خوشه‌ها می‌توانند در کنار هم یا رودررو یا ترکیبی از این دو باشند و بنابراین می‌توانند در هر نوع فضایی که در دسترس است جا شوند. همچنین می‌توانید برای کسانی که به فضای بیشتری برای کار نیاز دارند، یک بخش ال مانند به میز اضافه کنید. میزهای اداری مشارکتی امکانات بی پایانی دارند که به شما امکان می‌دهند مطابقت مطلوب با نیازهای دفتر خود را به آسانی ایجاد کنید.

مقرون به صرفه

یک میز اداری مشارکتی به راحتی در گزینه‌های مختلف خوشه‌ای پیکربندی می‌شود. به دلیل طراحی آن‌ها، هنگام ساخت سیستم‌های خوشه‌ای به مواد کمتری نیاز است که هزینه کمتری را برای شرکت در پی دارد.

سخن پایانی

جدا از اهمت نقش همکاری در فضای اداری، برداشت‌های اولیه نیز بسیار مهم است و مشتریان بر اساس آنچه می‌بینند تصویری از نام تجاری شما در ذهنشان باقی می‌ماند؛ بنابراین بسیار مهم است که فضای اداری شما مدرن و جذاب باشد زیرا نشان دهنده این است که نام تجاری شما موفق و مدرن است و برای جزئیات اهمیت قائل است. میز اداری مشارکتی یا مدولار راهی عالی برای این کار هستند، زیرا طراحی پایه فولادی آن‌ها مدرن و صیقلی است. شما همچنین می‌توانید این میزها را مطابق طراحی دفتر و رنگ شرکت خود سفارشی سازی کنید.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها