jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۳۲۴۵۷   ۲۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۴۰

قاضی قلابی که برای ازدواج با دختر مورد علاقه اش، خود را بازپرس دادسرای تهران معرفی می‌کرد، در این یزد شناسایی و به دام قانون افتاد

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین، مجید فرهمندزاده ،رییس حفاظت و اطلاعات اداره کل دادگستری یزد با اشاره به این پرونده افزود: متهم با جعل عنوان قاضی خود را شخصی شریف با پایگاه اجتماعی خاص معرفی کرد و در صدد بود با یکی از دختران دوران دانشگاهی خود ،ازدواج کند.

وی با بیان اینکه متهم پنج ترم در دانشگاه تحصیل کرده و نتوانسته بود دوره کارشناسی را ادامه دهد،گفت: این فرد با همراهی همکلاسی سابق خود که کارآموز وکالت بود ، در آزمون کانون وکلای یزد شرکت و خود را مقام قضایی معرفی می کرد . با توجه به مشکوک بودن برخی شواهد، موضوع به کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد گزارش شد.

وی ادامه داد: پس از دریافت مجوز قضایی موضوع بررسی و متهم دستگیر شد. از متهم کارت های شناسایی جعلی وکالت و بازپرسی دادسرای تهران ،فیش حقوقی و حکم کارگزینی جعلی کشف و ضبط شد .

رییس حفاظت و اطلاعات اداره کل دادگستری یزد افزود: این جاعل عاشق پیشه برای خود پرچم رومیزی تهیه کرده و ۲ عدد چکش ممهور به نشان قوه قضاییه و عنوان بازپرسی ساخته بود که ثابت کند، عنوان قضایی دارد.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد متهم محیط دادگاه‌ را با دریچه سینما و تلویزیون اشتباه گرفته بود و آرزو های خود را با جعل عنوان برای کارت وملزومات تشریفاتی دنبال می کرد.حداقل کسی که یکبار در دادگستری حاضر شود، می داند در روی میز هیچ مقام قضایی چکش وجود ندارد.

فرهمندزاده، هدف این متهم را فریب در ازدواج با همکلاسی سابق خود که کارآموز وکالت بود، ذکرکرد و گفت: علاقه شدید به همکلاسی سابق و ضرورت جلب اعتماد و اطمینان اطرفیان فرد مورد نظر در ازدواج باعث اقدام متهم به این بزه شد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها