نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به هماهنگی‌هایی که بین دولت و مجلس انجام شده است، فهرست اسامی وزرای پیشنهادی دولت شنبه آینده اعلام وصول می‌شود.
کد خبر: ۱۳۳۱۴۵۷
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی «جبارکوچکی نژاد» در تذکری بر اساس ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی مجلس گفت: رییس جمهوری برای معرفی فهرست اسامی کابینه دو هفته فرصت دارد و رهبر معظم انقلاب نیز در روز مراسم تنفیذ برای حل مشکلات مردم فرمودند که فهرست اسامی کابینه هر چه زودتر معرفی شود.

نماینده مردم رشت افزود: یک هفته ازمراسم تنفیذ رییس جمهوری گذشته است و هفته آینده نیز به دلیل همزمانی با ایام تاسوعا و عاشورا نمایندگان بایدبه حوزه انتخابیه بروند، ولی هنوز خبری از اسامی وزرای پیشنهادی دولت نیست.

وی با بیان اینکه دولت می‌خواهد زمان را کوتاه کرده تا کمیسیون‌های تخصصی مجلس فرصت لازم برای بررسی وزرای پیشنهادی را نداشته باشند، ادامه داد: چنین روشی سبب می‌شود کابینه بدون بررسی دقیق و کافی شکل بگیرد.

کوچکی نژاد خاطرنشان کرد: توصیه رهبری و همچنین قسم رییس جمهوری مبنی بر تشکیل زودتر کابینه بود که هنوز این موضوع محقق نشده است

«علی نیکزاد» که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر کوچکی نژاد گفت: مجلس در روز شنبه جلسه علنی خواهد داشت و فهرست اسامی وزرای پیشنهادی باتوجه به صحبتی که با رییس مجلس شده است، شنبه اعلام وصول خواهد شد تا کمیسیون‌های تخصصی بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی را در دستور کار قرار دهند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها