jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۳۰۴۶۹   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۵۴

معاون اداره اطلاعات و اخبار وزارت امور خارجه روسیه:

تعلل آمریکا در خارج کردن نیروهایش، وضع افغانستان را وخیم تر کرد

معاون اداره اطلاعات و اخبار وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: تعلل آمریکا و ناتو در خارج سازی کامل نیروهای نظامی از افغانستان باعث وخیم تر شدن اوضاع این کشور شد.

به گزارش جام جم آنلاین، الکساندر بیکانتوف در نشست هفتگی خبری وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه وضعیت افغانستان وخیم می شود، اظهار کرد: این وضعیت تا اندازه زیادی با تصمیم آمریکا و ناتو برای تاخیر در خارج سازی کامل نیروهای نظامی از افغانستان ارتباط دارد.

وی افزود: بر اثر این مساله گروه طالبان فعالیت خود را در سراسر افغانستان تشدید کرده است.

معاون اداره اطلاعات و اخبار وزارت خارجه روسیه گفت: گروه طالبان در جریان عملیات نظامی خود در دوره تابستان تا ۱۰۰ شهر و بخش را تحت کنترل خود در آوردند. نیروهای ارتش افغانستان ازعهده حملات طالبان برنمی آیند و توانایی رزمی آنها در سطح پایین قرار دارد.

در هفته‌های اخیر، جنگ داخلی در افغانستان با تشدید حملات گروه «طالبان» به مناطق تحت کنترل حکومت این کشور تشدید شده و اوضاع افغانستان را ناامن‌تر کرده است.

بایدن درباره روسیه اطلاعات نادرست دارد

معاون اداره اطلاعات و اخبار وزارت خارجه روسیه درباره سخنان جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که گفته است اقتصاد روسیه بر نفت و سلاح استوار شده است گفت: این سخنان بایدن باتوجه به اطلاعات نادرست بیان شده است.

وی افزود: بایدن در ادعای خود به اطلاعاات تحریف شده استناد کرده است.

بایدن گفته است که ولادیمیر پوتین مسائلی دارد و وی فقط نفت و سلاح هسته ای دراختیار دارد.

روسیه در مرز ارمنستان و آذربایجان نیرو مستقر نمی کند

معاون اداره اطلاعات و اخبار روسیه گفت که روسیه در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان مرزبان مستقر نمی کند.

وی افزود: یکی از مسائل استقرار مرزبانان روس در مرز بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان عدم وجود قرارداد و زمینه حقوقی در این زمینه است که نبود اعتماد متقابل بین دو طرف باعث این مساله شده است.

نیکول پاشینیان کفیل نخست وزیر ارمنستان به تازگی پیشنهاد کرد که مرزبانان روس در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان مستقر شوند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها