فرماندار تبریز گفت: با وجود ابهامات و اعلام دیرهنگام نتیجه انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر تبریز، این انتخابات با امنیت کامل و در کمال صحت و سلامت برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۳۰۳۹۷

به گزارش جام جم آنلاین اذربایجان شرقی ،  بهروز مهدوی در مراسم تحلیف و آغاز به کار ششمین دوره شوراهای شهر تبریز با آرزوی موفقیت برای دولت جدید و شوراهای شهر، اظهار کرد: انتخابات شوراها در کلانشهرها به صورت مکانیزه برگزار شد و به دلیل آماده نبودن به هنگام زیرساخت ها از جمله کارت الکترونیکی اخذ رای، مشکلاتی در برخی شعب به وجود آمد و تا آماده شدن دستگاه ها برای ساعتی انتخابات به صورت دستی برگزار شد.

وی با بیان اینکه دستگاه ها صبح روز جمعه به دست مان رسید، گفت: در تبریز ۷۰۰ شعبه و ۲ هزار و ۸۴۰ دستگاه وجود داشت که نصب هر کدام ۴۰ دقیقه زمان می برد و به خاطر تاخیر مجبور به اخذ دستی رای گیری بودیم.

فرماندار تبریز ادامه داد: در ۵۴۰ شعبه اخذ رای هیچ مشکلی وجود نداشت و راس ساعت هفت صبح رای گیری آغاز شد اما در ۱۶۰ شعب با تاخیر انجام شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه عده ای از افراد که رای لازم را کسب نکردند بداخلاقی و اذهان عمومی را تشویش کردند و با توسل به زر و زور و تزویر به دنبال ابطال انتخاب بودند، گفت: مجریان با صداقت تمام انتخابات را برگزار کردند و باوجود یک ماه تاخیر در اعلام نتایج رسمی، هیچ خدشه ای در انتخابات به وجود نیامد.

مهدوی با اشاره به جابجایی نفر سیزدهم در مرحله نهایی شمارش آرا خاطرنشان کرد: به خاطر اشتباهی که در ۲ شعبه اخذ رای، آرای مکانیزه را به اشتباه به صورت دستی اعلام کرده بودند، این اتفاق افتاد که در بازشماری نهایی این خطا اصلاح شد.

فرماندار تبریز با بیان اینکه در مدت سه سال حضور در هیات تطبیق، تمام مصوبات شوراها را مطابق قانون تایید کردیم و تمام تلاش مان این بود که هیچ مصوبه ای برگشت داده نشود، گفت: از شورای ششم می خواهم مصوبات را در چارچوب قانون تصویب کند و کارهای روزمره شهرداری به صحن علنی شورا ارجاع داده نشود.
مهدوی، ساماندهی نیروی انسانی در شهرداری و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری، حمل و نقل آسان درون شهری، گسترش فضای سبز، ساماندهی حاشیه نشینی، حرکت به سوی شهر هوشمند، احیای بازارچه های محلی و الکترونیکی کردن خدمات را جزو خواسته های اصلی مردم و مسوولان از شوراها برشمرد.

در نشست امروز انتخاب هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز حجت الاسلام رسول برگی با کسب ۱۰ رای به مدت یک سال به عنوان رئیس شورای این کلانشهر در دوره ششم انتخاب شد.

در این انتخابات غلامرضا احمدی نائب رئیس و احد صادقی مقبره دبیر اول، یاسین بجانی دبیر دوم و سخنگو و حسن اسوتچی به عنوان خزانه دار تعیین شدند.

منتخبان شورای شهر تبریز امروز همچنین مراسم تحلیف برگزار کرده و سوگندنامه امضا کردند.
شورای شهر تبریز ۱۳ عضو دارد.


newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها