jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۳۰۳۰۱   ۱۴ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۳

آیین تحلیف ششمین دوره شورای شهر تهران با حضور برخی از مسئولان در حالی برگزاری است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیین تحلیف ششمین دوره شورای شهر تهران، صبح امروز (پنجشنبه ۱۴ مرداد) آغاز شد.

در این مراسم، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر پیشین تهران، حجت الاسلام سیدرضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس، عیسی فرهادی فرماندار تهران، حسین توکلی فرماندار شهرستان ری، سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان شمیرانات، پیروز حناچی شهردار سابق تهران و اعضای جدید شهر تهران (مهدی چمران، پرویز سروری، نرجس سلیمانی، محمد آخوندی، حبیب کاشانی، ناصر امانی، مهدی پیرهادی، مهدی بابایی، سید جعفر تشکری هاشمی، سید احمد علوی، مهدی عباسی، مهدی اقراریان، علیرضا نادعلی، احمد صادقی، سید محمد آقا میری، میثم مظفر، زهرا شمس احسان، نرگس معدنی پور، علی اصغر قائمی، سوده نجفی، جعفر بندی شریبانی) در دوره ششم حضور دارند.

هیئت رئیسه سنی شورای شهر تهران تشکیل شد

عیسی فرهادی فرماندار تهران در آیین تحلیف ششمین دوره شورای شهر تهران، اظهار کرد: از تلاش‌های شبانه روزی شورای پنجم به ریاست محسن هاشمی تقدیر می‌کنم. همچنین از تلاش‌های پیروز حناچی شهردار تهران قدردانی می‌کنم و این مراسم به میزبانی استانداری تهران تشکیل شده است.

وی افزود: در ابتدا درخواست می‌کنم که از آقایان مهدی چمران، جعفر شربیانی و نرجس سلیمانی به عنوان هیئت رئیسه سنی شورای ششم در جایگاه قرار بگیرند تا مراسم را به صورت رسمی آغاز کنیم.

فرماندار تهران خاطر نشان کرد: معمولا در جلسات تحلیف در آغاز شورا یا مجلس گزارشی از انتخابات داده می‌شود و انتخابات در تهران از حساسیت بالایی برخوردار است و رای بالایی نیز دارد و اگر همراهی و همکاری دستگاه‌های مختلف بویژه شورا و شهرداری تهران نباشد قطع به یقین ما در فرآیند انتخابات با مشکلاتی روبرو خواهیم بود که در دوره‌های گذشته این همکاری وجود داشت و مشکلی وجود نداشت.

فرهادی گفت: در تهران کاری که انجام شد در سال ۱۳۹۶ ما ۴ هزار و ۴ شعبه داشتیم که در این انتخابات ۲۹۰ به آن افزایش یافت و به ۴ هزار و ۲۹۴ شعبه افزایش یافت و با توجه به شرایط کرونایی نیز تمهیداتی در نظر گرفته شد و برای نخستین بار کمیته بهداشت وارد و بیش از ۳ هزار بازرسی در شعب فرایند انتخابات بازرسی صورت گرفت.

وی افزود: افزایش واحد‌های سیار و واکسیناسیون عوامل اجرایی و توزیع ۲۴ میلیون برگه تعرفه و ۴ انتخابات همزمان برای نخستین بار در تهران داشتیم که کار بسیار سخت و دشواری بود و یک انتخابات محلی با نظارت مجلس و یک انتخابات ریاست جمهوری با نظارت شورای نگهبان را برگزار کردیم.

فرهادی گفت: به هر حال کار بسیار ارزشمندی انجام گرفت و ماحصل این انتخابات اعضای شورای شهر فعلی است که در جلسه حاضر شدند و انتخابات با نظارت کافی برگزار شد. همچنین باید به همکاری شورای پنجم در طول دوره گذشته اشاره کرد و ۳۱۹ جلسه شورا برگزار کرد و ۸۶۶ مصوبه داشت با عنوان‌های مختلف که برخی از این مصوبات زیرمجموعه‌هایی داشت و ۷۷ مصوبه از این تعداد مورد اعتراض کمیته تطبیق فرمانداری قرار گرفت که در نهایت ۱۶ مصوبه به هیئت اختلاف وزارت کشور ارسال شد و از این تعداد ۱۴ مصوبه مورد تایید قرار گرفت و دو مصوبه نیز نظر شورای شهر تامین شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها