jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۳۳۰۱۸۵   ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۱۴

یک دختر 13 ساله بریتانیایی به مدال برنز رقابت های اسکیت بوردینگ رسید تا یکی از جوان ترین مدال آوران تاریخ المپیک باشد.

به گزارش جام جم آنلاین ، اسکای براون دختر 13 ساله بریتانیایی – ژاپنی است که ساعاتی پیش موفق به کسب مدال برنز المپیک در رشته اسکیت بوردینگ شد.

او حالا جوان ترین برنده مدال فردی در بازی های 85 سال اخیر است.

. او با 13 سال و 28 روز سن، جوانترین فرد از زمان اینگه سورنسن دانمارکی است که وقتی در شنای کرال سینه 200 متر در المپیک سال 1936 مدال برنز گرفت تنها 12 سال و 24 روز داشت.

براون با اینکه سن  و سال کمی دارد اما سختی های زیادی برای مدال المپیک کشید. ابتدا تحت فشار زیادی قرار داشت، به حدی که وقتی صعودش به فینال و مدالش قطعی شد به شدت گریست.

او سال گذشته نیز در حین تمرینات المپیکی دچار سانحه شد و جمجمه اش شکست. هیچکس فکرش را هم نمی کرد چنین ورزشکار کم سنی دوباره تمرینات خود را بعد از مصدومیت آغاز کند.

مادر این ورزشکار ژاپنی و پدرش شهروند بریتانیاست.

دختر 13 ساله، از شکستن جمجمه تا مدال المپیک توکیو (عکس)

دختر 13 ساله، از شکستن جمجمه تا مدال المپیک توکیو (عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها