jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۸۸۳   ۱۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۰۱

استاندار تهران گفت: رعایت پروتکل‌ های بهداشتی در پایانه‌ های حمل نقل درون شهری و برون شهری، رستوران‌ ها، تالار‌ها و بانک‌ ها روند کاهشی را شاهد بودیم.

به گزارش جام جم آنلاین، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه ستاد مدیریت و مبارزه با ویروس کرونا استان تهران اظهار کرد: متاسفانه هنوز میزان بستری‌ها از میزان ترخیص‌ها بیشتر است و در هفته آینده شرایط امیدوار کننده‌ای را شاهد نیستیم. بر همین اساس برای تشدید نظارت‌ها و تذکر‌های لازم به کسانی که شیوه نامه‌ های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، مصوبه‌ای را داشتیم و بررسی‌ها از تاریخ ۲۸ تیر تا ۳ مرداد نسبت به ۳ مرداد تا ۱۰ مرداد صادر شد ولی در خصوص رعایت پروتکل‌ های بهداشتی در پایانه‌ های حمل و نقل درون شهری و برون شهری، رستوران‌ها، تالار‌ها و بانک‌ها روند کاهشی را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: رعایت شیوه نامه‌ ها در این نقاط زیر ۴۵ درصد بود و باعث شد که این اماکن دچار مشکل شوند. مصوب شده در جلسه فردا تذکر جدی به این صنوف در این رابطه داده شود. فعلا توقف فعالیت این اماکن مورد درخواست ما نیست، ولی رعایت پروتکل‌ها مورد درخواست ما است. مصوبه دوم هم درباره افزایش کلینیک‌ های درمانی بود که بیماران مراقبت‌های لازم، درمان‌ های سرپایی و داروهای مورد نیاز را به راحتی دریافت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها