jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۸۵۷   ۱۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۱۸

یک استاد دانشگاه عمان با انتشار پستی توئیتری در سالروز حمله رژیم بعثی به کویت اعلام کرد: آمریکا صدام را به حمله به ایران و کویت وا داشت.

به گزارش جام جم آنلاین، «حیدر بن علی اللواتی» مدرس دانشگاه عمان به مناسبت سالروز حمله رژیم بعثی عراق به کویت یک پست توئیتری منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، این استاد دانشگاه عمان در پست توئیتری خود آورده است: آمریکا صدام را به جنگ علیه ایران واداشت و از او حمایت کرد.

آمریکا «صدام معدوم» را به حمله نظامی به ایران و کویت تشویق کرد

در ادامه این پست توئیتری آمده است: آمریکا سپس صدام را به سمت تهاجم به کویت کشاند و بعد هم در مقابل او [صدام] قرار گرفت، عراق را تحریم کرد، به آن حمله کرد، آن را ویران کرد و ثروت‌ها و منابع آن را تحت کنترل خود درآورد.

این استاد دانشگاه عمان در ادامه پست توئیتری خود تاکید کرده است: آمریکا در ادامه هم داعش را بر عراق مسلط کرد و بیش از یک میلیون عراقی کشته شدند.

آمریکا «صدام معدوم» را به حمله نظامی به ایران و کویت تشویق کرد

در همین راستا علی فاهم تحلیلگر عراقی نیز با انتشار یک پست توئیتری نوشت: روز دوم آگوست ۱۹۹۰ روزی که صدام به کویت حمله کرد من در کنار پدرم در بیمارستان الکرام بغداد بودم. صبح این روز تمام بیماران را از بیمارستان بیرون کردند و این بیمارستان را با تمام کادر آن به کویت منتقل کردند. پس از این روز شوم بود که منطقه دیگر مثل گذشته نشد. این دامی بود صدام با غرور خود در آن گرفتار شد.

آمریکا «صدام معدوم» را به حمله نظامی به ایران و کویت تشویق کرد

 

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها