jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۷۴۴   ۱۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۵۸

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: انتظار و مطالبه جدی نیروی انتظامی، خانواده شهید و مردم از دستگاه قضا این است که کسی که به مامور وظیفه‌شناس "عبدالجبار مختوم‌نژاد" تعدی کرد، باید در همان‌جا که جنایت را مرتکب شده است، قصاص و قانون اجرا شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، سردار "قاسم رضایی" صبح دوشنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سرباز وظیفه "عبدالجبار مختوم‌نژاد" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راه این شهید، راه دفاع مقدس است که نمی‌ایستد، تماشا کند و تا آخرین قطره خون ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه این فرهنگ نیروی انتظامی و فرهنگ نیروی انقلابی است پس باید کار را دنبال کنیم، تاکید کرد: وقتی ماموری وظیفه خود را انجام می‌دهد، مطالبه قانونی و مطالبه مردم است و اگر فردی بخواهد در حین انجام وظیفه به مامور تعدی کند قانون اجازه نمی‌دهد و محکم برخورد می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر ریشه‌کن شدن تعرض به ماموران وظیفه‌شناس، گفت: در تمام دنیا کسی حق ندارد به مامور حین انجام وظیفه تعدی و تعرض کند.

وی ادامه داد: گاهی اینجا موضوع در ملاحظه‌کاری قرار می‌گیرد که باید این روند صفر و دست کسی که به مامور وظیفه‌شناس متعرض می‌شود، قطع شود.

رضایی با تاکید بر اینکه هر چیزی که آرامش مردم را برهم بزند و در قانون تعریف شده باشد، باید اعمال شود، گفت: هم اینک مجلس آماده تکمیل و اصلاح قانون است و مجریان نیز آمادگی اصلاح و اجرای قانون را دارند؛ همه مجریان باید با هم حرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه مساله اعتیاد، معتادان متجاهر و خرده‌فروشان دغدغه مردم هستند، ادامه داد: بخشی از سرقت‌ها توسط همین معتادان متجاهر صورت می‌گیرد و آرامش جامعه را برهم می‌زنند و نیروی انتظامی توانایی آن را دارد که در کوتاه‌ترین زمان این افراد را دستگیر و تحویل مجریان دهد و باقی مجریان باید آن‌ها را مدیریت کنند.

جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: نیروی انتظامی از مرز‌ها مدیریت می‌کند لکن برخی از ناهماهنگی‌های بین بخشی باعث سوءاستفاده می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آن‌که تجهیزات ماموران و سربازان ناجا کافی است، ادامه داد: اکنون ماموران در حد مطلوب از تجهیزات استفاده می‌کنند، اما به طور مثال در مورد شهادت این سرباز، قاتل از تیزی (نوعی چاقو) استفاده و از ترحم مامور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی سوءاستفاده کرد که این موضوع ناشی از کمبود تجهیزات نیست.

خانواده شهید مختوم‌نژاد نیز در دیدار با سردار قاسم رضایی تاکید کردند: هیچ درخواست دیگری نداریم، فقط همان‌جا که خون برادرمان ریخته شد، خونش (قاتل) را می‌خواهیم.

آن‌ها همچنین ادامه دادند: ما به اراذل و اوباش باج نمی‌دهیم؛ ما فرزندی تربیت نکردیم که به جامعه خیانت کند، فرزندی تربیت کردیم که از ناموس و وطنش حمایت کند.

رضایی نیز ضمن عرض تبریک و تسلیت به خانواده مختوم‌نژاد گفت: این شهید سرباز لایق نظام بود که در حین انجام وظیفه این اتفاق برایش رخ داد؛ مطمئن باشید قانون اجازه قانون‌شکنی نخواهد داد و این پیامی است برای کسانی که قصد قانون‌شکنی دارند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

ماه مهر همواره یادآور فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت، تبلور تلاش و تکاپوی پرشتاب و شوق‌انگیز برای فتح قله‌های دانش و کرامت انسانی است تا هرچه بیشتر زنگارهای جهل و نادانی از پیکره جامعه زدوده‌شود و انسان‌ها در مسیر حیات بخش آگاهی و تکامل قرار گیرند.

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها