jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۷۴۴   ۱۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۵۸

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: انتظار و مطالبه جدی نیروی انتظامی، خانواده شهید و مردم از دستگاه قضا این است که کسی که به مامور وظیفه‌شناس "عبدالجبار مختوم‌نژاد" تعدی کرد، باید در همان‌جا که جنایت را مرتکب شده است، قصاص و قانون اجرا شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، سردار "قاسم رضایی" صبح دوشنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سرباز وظیفه "عبدالجبار مختوم‌نژاد" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راه این شهید، راه دفاع مقدس است که نمی‌ایستد، تماشا کند و تا آخرین قطره خون ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه این فرهنگ نیروی انتظامی و فرهنگ نیروی انقلابی است پس باید کار را دنبال کنیم، تاکید کرد: وقتی ماموری وظیفه خود را انجام می‌دهد، مطالبه قانونی و مطالبه مردم است و اگر فردی بخواهد در حین انجام وظیفه به مامور تعدی کند قانون اجازه نمی‌دهد و محکم برخورد می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر ریشه‌کن شدن تعرض به ماموران وظیفه‌شناس، گفت: در تمام دنیا کسی حق ندارد به مامور حین انجام وظیفه تعدی و تعرض کند.

وی ادامه داد: گاهی اینجا موضوع در ملاحظه‌کاری قرار می‌گیرد که باید این روند صفر و دست کسی که به مامور وظیفه‌شناس متعرض می‌شود، قطع شود.

رضایی با تاکید بر اینکه هر چیزی که آرامش مردم را برهم بزند و در قانون تعریف شده باشد، باید اعمال شود، گفت: هم اینک مجلس آماده تکمیل و اصلاح قانون است و مجریان نیز آمادگی اصلاح و اجرای قانون را دارند؛ همه مجریان باید با هم حرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه مساله اعتیاد، معتادان متجاهر و خرده‌فروشان دغدغه مردم هستند، ادامه داد: بخشی از سرقت‌ها توسط همین معتادان متجاهر صورت می‌گیرد و آرامش جامعه را برهم می‌زنند و نیروی انتظامی توانایی آن را دارد که در کوتاه‌ترین زمان این افراد را دستگیر و تحویل مجریان دهد و باقی مجریان باید آن‌ها را مدیریت کنند.

جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: نیروی انتظامی از مرز‌ها مدیریت می‌کند لکن برخی از ناهماهنگی‌های بین بخشی باعث سوءاستفاده می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آن‌که تجهیزات ماموران و سربازان ناجا کافی است، ادامه داد: اکنون ماموران در حد مطلوب از تجهیزات استفاده می‌کنند، اما به طور مثال در مورد شهادت این سرباز، قاتل از تیزی (نوعی چاقو) استفاده و از ترحم مامور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی سوءاستفاده کرد که این موضوع ناشی از کمبود تجهیزات نیست.

خانواده شهید مختوم‌نژاد نیز در دیدار با سردار قاسم رضایی تاکید کردند: هیچ درخواست دیگری نداریم، فقط همان‌جا که خون برادرمان ریخته شد، خونش (قاتل) را می‌خواهیم.

آن‌ها همچنین ادامه دادند: ما به اراذل و اوباش باج نمی‌دهیم؛ ما فرزندی تربیت نکردیم که به جامعه خیانت کند، فرزندی تربیت کردیم که از ناموس و وطنش حمایت کند.

رضایی نیز ضمن عرض تبریک و تسلیت به خانواده مختوم‌نژاد گفت: این شهید سرباز لایق نظام بود که در حین انجام وظیفه این اتفاق برایش رخ داد؛ مطمئن باشید قانون اجازه قانون‌شکنی نخواهد داد و این پیامی است برای کسانی که قصد قانون‌شکنی دارند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها