jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۵۹   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۲۰:۴۸

پلیس آگاهی پایتخت از شناسایی و دستگیری موبایل قاپ حرفه ای و کشف بیش از ۳۰ فقره سرقت به شیوه «قاپ زنی» خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی ‌رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفتگو با فارس از دستگیری موبایل قاپ حرفه ای و کشف بیش از 30 فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ کارآگاه عزیزخانی در تشریح جزئیات خبر فوق اظهارداشت: بیست و نهم فروردین ماه پرونده ای به همراه یک نفر متهم به اسم بهزاد از سوی کلانتری 108 نواب به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد که چکیده پرونده حاکی از آن بود که متهم به همراه یک نفر دیگر با موتورسیکلت قصد سرقت موبایل خانمی را داشته که با مداخله شهروندان موفق به سرقت نشده و در حین فرار به خودروهای عبوری برخورد و بهزاد توسط شهروندان دستگیر شده ولی همدستش از محل می گریزد.

وی تصریح کرد: بهزاد در بازجویی های اولیه در کلانتری به شدت منکر سرقت بوده و اعلام کرد که در حال عبور با خودروی عبوری تصادف کرده و اظهارات شاهدین کاملاً کذب است.

وی گفت: پس از وصول پرونده به پایگاه در حالی که متهم کماکان منکر بزه انتسابی بوده، تحت بازجویی قرار گرفت و پس از بررسی سوابق کیفری معلوم شد بهزاد دارای 3 فقره سابقه کیفری در زمینه سرقت است.

سرهنگ کارآگاه عزیز خانی تصریح کرد: کارآگاهان با اطلاعات بدست آمده تحقیقات خود را گسترش داده و به جمع آوری ادله و کشف رد پای متهم در سرقت های اخیر اقدام کرده و تلاش شبانه روزی کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه هشتم نتیجه بخش شده و مشخص می‌شود بهزاد با همدستی فرد متواری بیش از 30 فقره سرقت به شیوه قاپ زنی در شهر تهران انجام داده اند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه با بدست آمدن مدارک و ادله‌های متقن بهزاد مجدداً مورد بازجویی قرار گرفت و در مواجهه با مستندات موجود به قاپ زنی تلفن همراه با همدستی شخصی بنام مرتضی اعتراف کرد افزود: متهم در اعترافاتش اعلام کرد که تاکنون بیش از 30 فقره سرقت مرتکب شده و اموال مسروقه را به مالخری در خیابان شوش می فروخته و ارزش مجموع سرقت ها بیش از 350 میلیون تومان بود.

سرهنگ کارآگاه عزیزخانی با اشاره به اینکه دستگیری متهم متواری و مالخر اموال سرقتی در دستور کار کارآگاهان قرار دارد، افزود: تاکنون 23 نفر از مالباختگان متهم را به عنوان سارق خود معرفی کرده اند و اقدامات پلیسی برای شناسایی دیگر مالباختگان کماکان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها