jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۵۴   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۲۸

وزارت دفاع ترکیه با اعلام کشته و مجروح شدن شمار دیگری از تروریست‌های «پ‌ک‌ک» از تداوم عملیات در شمال عراق خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت دفاع ترکیه روز یکشنبه از تداوم عملیات در شمال عراق و کشته و مجروح شدن هفت تروریست «پ‌ک‌ک» (حزب کارگران کردستان) خبر داد.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد که این تروریست‌ها در مناطق مختلف در شمال عراق مستقر بودند.

این وزارتخانه در بیانیه خود افزود: «عملیات ما تا از بین بردن آخرین تروریست‌ها ادامه خواهد داشت.»

عملیات تازه ارتش ترکیه مجموعه حملاتی است که ترکیه از سال 2019 علیه گروه‌های تروریستی در شمال عراق، به ویژه پ‌ک‌ک انجام داده است.

آخرین عملیات ترکیه در 23 آوریل در شمال عراق و نزدیک مرزهای دو کشور آغاز شد. گروه تروریستی پ‌ک ک غالباً در شمال عراق مخفی می شود و از آن نقاط حملات تروریستی در ترکیه انجام می‌دهد. در بیش از 35 سال مبارزه تروریستی علیه ترکیه دستکم 40 هزار نفر از جمله زنان و کودکان کشته شده‌اند.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با پ‌ک‌ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است.گروه پ‌ک‌ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود.

یک نماینده حزب حاکم دمکرات کردستان (PDK) چندی قبل گفت که ارتش ترکیه و نیروهای ارتش آزاد سوریه (FSA) با ورود به روستاهای خالی از سکنه در شمال عراق چوب درختان مناطق را بریده و به شرکت‌های چوب فروشی در ترکیه می‌دهند.

این قانونگذار کردستان عراق گفت که در روستاهای تخلیه شده، نیروهای ترکیه شروع به ایجاد ایست، بازرسی و استقرار وسایل نقلیه زرهی مبادرت کرده‌اند.

منابع امنیتی ترکیه چندی قبل گفتند که یک تروریست ارشد عضو گروه «پ‌ک‌ک» توسط نیروهای امنیتی ترکیه در شمال عراق دستگیر شد.

«هاکان آتس» که گفته می‌شود مسئول تدارکات گروه ترور پ‌ک‌ک در منطقه «حارکوک» در شمال عراق است، در عملیاتی توسط سازمان اطلاعات ملی ترکیه (MIT) دستگیر شد.

این منابع اعلام کردند، این فرد از ژوئن 2015 در شمال عراق فعالیت می‌کرد و در یکی از شاخه‌های پ‌ک‌ک فعال بود.

وزارت دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد که نیروهای امنیتی ترکیه دو تروریست دیگر عضو پ‌ک‌ک را در منطقه شمال عراق و منطقه عملیاتی «ایلدیریم» دستگیر کردند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها